Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Biļešu serviss i-veikals turpina strādāt!

Ienāc www.bilesuserviss.lv un atrodi savu izklaidi, vērtīgi pavadītam laikam - jau tagad!

TRIPHOP AIZSĀCĒJS TRICKY ATGRIEZĪSIES RĪGĀ

Bristoles triphopa kustības aizsācējs, nepārspējamais pionieris, prestižās Mercury balvas nominants un viens no inovatīvākajiem izpildītājiem Tricky atgriežas Rīgā sava jaunākā albuma “Fall to Pieces” ietvaros.

Biļešu kasu darba laiku izmaiņas pirmssvētku un svētku laikā

Birojs: 23.12.2020. 09:00-16:30 24.-27.12.2020. Slēgts 30.12.2020. 09:00-16:30 31.12.2020.- 03.01.2021. Slēgts

Dāvanu biļešu izmantošanas laiks ir pagarināts

Visu dāvanu biļešu, kuru derīguma termiņš beidzas periodā no 2020. gada 13. marta līdz 2021. gada 31. martam, izmantošanas laiks ir automātiski pagarināts līdz 30.06.2021.

ZIVERT Daugavpilī

8.jūlijā Daugavpilī stadionā "Lokomotīve"uzstāsies šī brīža populārākā Krievijas estrādes jaunā izpildītāja ZIVERT! 

BON IVER UZSTĀSIES MEŽAPARKA ZAĻAJĀ TEĀTRĪ

Unikālā muzikālā mākslinieka Džastina Vernona solo projekta “Bon Iver” ilgi gaidītais koncerts, kurš 2. novembrī bija paredzēts Arēnā Rīga, saistībā ar Covid-19 pandēmijas ieviestajiem pulcēšanās ierobežojumiem tiks pārcelts uz nākamā gada vasaru - 2021.

Šodien sākas biļešu pārdošana uz 'Hurts' koncertu

Piektdien, 7.augustā, plkst. 11.00 visā “Biļešu serviss” tīklā un www.bilesuserviss.lv sāksies biļešu pārdošana uz tik daudzu Latvijas skatītāju iemīļotā britu dueta “Hurts” koncertu. Uzstāšanās notiks 25.martā Arēnā Rīga.

OPETH UZSTĀSIES KONCERTZĀLĒ PALLADIUM

Viena no ietekmīgākajām Ziemeļeiropas progresīvā metāla rokgrupām Opeth nākamā gada 11. martā pirmo reizi koncertēs Latvijā jaunākā albuma “In Cauda Venenum” tūres ietvaros.

Mistiskākā romāna Meistars un Margarita noslēpumi

1.novembrī uz Kongresu nama skatuves skatāma Maskavas Neatkarīgā teātra pati mistiskākā izrāde, kas veidota pēc Mihaila Bulgakova romāna „Meistars un Margarita”. Šis uzvedums ir iekarojis vairāk nekā miljons skatītāju simpātijas, tā guvusi panākumus piecos kontinentos.

Kur slēpjas izcilā romāna panākumi? Kā atminēt tās mīklas, kuras autors prasmīgi ietvēris sižetā? No kurienes šis mistiskais oreols? Atbildes uz šiem jautājumiem atrast nav iespējams, taču šodien piedāvājam 3 atslēgas, lai risinātu mīklaino romānu “Meistars un Margarita”.

1)      M. Bulgakovs rakstīja “Meistaru un Margaritu” vairāk nekā 10 gadus. Romāna nosaukums radās laika gaitā. Nav noslēpums, ka romāna pamatu, izņemot Svētos rakstus un Gētes “Faustu”,veido dažādi mīti un leģendas par velnu un Dievu.
Zināms, ka romāns “Meistars un Margarita” vairākkārt tika rediģēts. Runā, ka sākotnējā redakcijā darba nosaukumam tika piedāvāti tādi varianti kā “Melnais mags”,  “Viesizrāde”, “Žonglieris ar nagu”, “Inženiera nags”, “V. dēls”, savukārt nekur netika minēts Meistars un Margarita, jo par centrālo tēlu bija jākļūst Sātanam. Taču 1930. gadā pats Bulgakovs iznīcināja romāna pirmo redakciju. Un tikai otrajā redakcijā liktenis bija lēmis parādīties Meistaram un Margaritai, bet Sātans bija ieguvis savu svītu. Romāna pašreizējais variants parādījās tikai 1937.gadā trešajā redakcijā, kuru uzskata par nepabeigtu.

2)      Ja runājam par Sātana tēlu, tad pirmais impulss šī tēla radīšanā bija mūzika – Šarla Guno opera, kura uzrakstīta , izmantojot J.V.Gētes darba sižetu, kas iespaidoja M.Bulgakovu bērnībā uz visu mūžu. Volanda tēla ideja tika paņemta no J.V.Gētes “Fausta”, kur tas minēts tikai vienu reizi. Starp citu, Volandu sākotnēji dēvēja pat Astorotu, taču vēlāk vārds tika mainīts.
3)      Pēc rakstnieka atraitnes Jeļenas teiktā - pēdējie M.Bulgakova vārdi par romānu “Meistars un Margarita” pirms nāves bija: “ Lai zinātu...Lai zinātu...”

Un tā ir tikai neliela daļa no intriģējošiem faktiem, uz kuriem balstās izcilais romāns. Līdz šim brīdim notiek strīdi, mēģinot atrast atbildes. Skaidrs ir viens – “Meistars un Margarita” nav atstājis vienaldzīgu nevienu cilvēku.

Nepalaidiet garām – 1. novembris,  Kongresu nams, “Meistars un Margarita”.