logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Festivāls Artissimo Taiko Drummers (Japāna)

Tr 14.08.2024 19:00
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
20.00 - 100.00
Trešdien, 2024. gada 14.augustā pl.19.00
Dzintaru koncertzālē
 
TAIKO DRUMMERS (bundzinieku ansamblis, Japāna)

 
Viņi ir klāt!
Džodži Hirota un taiko japāņu bundzinieki ARTISSIMO festivāla noslēgumā!
 
Teikt vienkārši, ka taiko ir lielvēdera bungas, nozīmētu nepateikt neko. Taiko ir mistisks instruments ar gandrīz divtūkstoš gadu senu vēsturi. Tajā mīt dievība ar savu dzīvu balsi, kas skanējusi dievnamos, valdnieku pilīs, teātros, pļaujas laukos un kara laukos. Bungu korpusam tiek izraudzīti milzīgi koki, bet membrānas pēc īpašas receptes tiek gatavotas no govju ādām. Ir grūti aprakstīt, cik pirmatnējs iedarbības spēks piemīt taiko skaņai. Kur nu vēl tad, ja bungu ir daudz!... Kad atskaņotāji apbur ar sinhronām kustībām un enerģētisku vēstījumu!...
 
Taiko grupas muzicēšanas pārsteidzošās iespējas tika apjēgtas, iemēģinātas un godam novērtētas pagājušā gadsimta piecdesmito gadu sākumā. Sitaminstrumentu spēle ansamblī Japānā kļuva tik populāra, ka valstī radās pieci tūkstoši taiko grupu. Labākās no tām nebaidījās eksperimentēt un meklēja jaunas saskaņas, izmantojot bambusa flautas un tautiskus stīgu instrumentus, kas atgādina lautu un arfu. Šis salikums radīja apbrīnojami krāsainu un emocionālu efektu…
 
Mēs gaidām viesos taiko grupu, kas iemantojusi pasaules slavu. To radījis un vēl šobrīd vada Džodži Hirota – viens no visspilgtākajiem japāņu mūziķiem. Būdams bungu virtuozs, viņš arī spēlē japāņu flautu, sacer mūziku un dzied. Šobrīd Hirota dzīvo Anglijā un ir viens no world musicnekronētā karaļa Pītera Geibriela tuvākajiem līdzgaitniekiem.
 
Džodži Hirota ir dzimis Japānas ziemeļos. Bungas sācis spēlēt septiņu gadu vecumā. Mācījies Kioto Mākslas universitātē. Bijis teātra Red Budha  un deju kompānijas Lindsay Kemp mākslinieciskais vadītājs un perkusionists. Par mūziku, kas sacerēta izrādei Onnagata, 1991.gadā kļuvis par Time Out balvas laureātu. Hirota daudz koncertējis Eiropā, Kanādā, ASV, Dienvidamerikā un Japānā. 2004.gadā viņam piešķirta balva par ieguldījumu japāņu kultūras daudzināšanā.
 
Viņš ieskaņojis sešus soloalbumus – Sahasurara, Wheel of Fortune, Rain Forest Dream, The Gate, Japanese Taiko un Japanese Folk Songs, bet vēl biežāk ieskaņojis mūziku kopā ar domubiedriem kā uzaicināts mūziķis. Viņš uzstājies uz Londonas Quen Elizabeth Hall skatuves, spēlējis kopā ar BBC Koncertorķestri Londonā, ar Seattle Creative Orchestra – ASV, kopā ar Terem-kvartetu – Krievijā (atskaņojot Rimska-Korsakova „Kauju pie Keržencas”), sadarbojies ar Karalisko Šekspīra kompāniju (Royal Shakespeare Company) izrādē „Makbets” un vairākkārt uzstājies festivālā WOMAD (World of Music and Dance).
 
Hirota ir skaņu celiņa autors piecām dokumentālajām filmām, kas radītas Lielbritānijā, Japānā, ASV un Itālijā. Martina Skorsēzes jaunākajā filmā „Klusēšana” skan Hirotas sacerētā un atskaņotā kompozīcija Kin No Mai.
 
Ansamblī Taiko Drummers kopā ar Džodži Hirotu spēlē vistalantīgākie bundzinieki, kuri, tāpat kā viņu vadītājs, dzīvo Anglijā. Biļetes uz šo meistaru koncertiem vienmēr un visur ir pilnībā pārdotas – vai tas būtu Vemblija stadions Londonā vai kāds festivāls jebkur pasaulē.
 
 

Vairāk informācijas: http://www.hbf.lv

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Festivāls Artissimo Taiko Drummers (Japāna) Tr 14.08.2024 19:00 Dzintaru koncertzāle, Jūrmala 20.00 - 100.00
Pasākums Festivāls Artissimo Taiko Drummers (Japāna)
Datums / Laiks Tr 14.08.2024 19:00
Norises vieta Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Cena 20.00 - 100.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.20 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 5gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Vieta invalīdam ratiņkrēslā:  ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Turaidas iela 1 Jūrmala Latvija
Organizators
ARTISSIMO SIA
Jēkaba 26/28-18, Rīga, LV-1050, Rīga,
Vien. Reģ. Nr.: 40103832228
Pasākums Festivāls Artissimo Taiko Drummers (Japāna)
Datums / Laiks Tr 14.08.2024 19:00
Norises vieta Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Cena 20.00 - 100.00
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Pirkt Mūza Rubackīte (klavieres) un Dmitrijs Mahtins (vijole) Mūza Rubackīte (klavieres) un Dmitrijs Mahtins (vijole) Melngalvju nams
Pirkt Festivāls Artissimo Romēna Leljū Sekstets (Francija) Festivāls Artissimo Romēna Leljū Sekstets (Francija) Dzintaru koncertzāle, Jūrmala
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot