Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Teātris 'Mūsdienīgo lugu skola': 'Miris-šmiris, kaut lai būtu vesels' / Театр 'Школа современной пьесы': 'Умер-шмумер, лишь бы был здоров'

Pi 15.04.2019 19:00
Dailes teātris
20.00 - 70.00
Teātra "Mūsdienīgo lugu skola" Eiropas viesizrādes Josifa Raihelgauza vadībā piedāvās divas izrādes: 15. aprīlī - «Umer šmumer – kaut lai būtu vesels» un "Londonas trijstūris" - 16. aprīlī. «Umer šmumer – kaut lai būtu vesels» - viegla, izklaidējoša, bet tajā pašā laikā silta un labestīga izrāde, kura 2019. gada 15. aprīlī būs redzama uz Dailes teātra skatuves.

Izrādē piedalās: Vladimirs Šuļga, Jeļena Sanajeva, Tatjana Cireņina, Aleksandrs Ovčiņņikovs, Ivans Mamonovs, Vadims Kolganovs, Oļegs Carjovs, Aleksandrs Cojs, Džuljetta Geringa, Kirills Snegirjovs, Nikolajs Golubevs. Orķestrī - akordeons, klarnete, vijole.

Pagalms Odesā, dažas ebreju ģimenes un viena - krievu. Pāri pagalmam pārvilkts veļas striķis. Dzirdama domino kauliņu klaudzēšana, kaimiņieņu sasaukšanās pāri pagalmam, .Rinda pie ārsta, kurš, visticamāk, ne pārāk bieži šeit ierodas. Rebe, pie kura pēc padoma ir ienācis krievs Vaņa, ieraduma pēc saucot rabīnu par tēvu. Un, no dažādu pakāpju asuma dzīves anekdošu mozaikas, saliekas dzīve, kurā viss ir savstarpēji saistīts, kurā visi, kaut kādā mērā, ir cits citam radinieki, kurā pret dzimšanu un nāvi attiecas vienlīdz vieglprātīgi, bet no šīs vieglprātības izaug īsta dzīves gudrība.

Uzplaukums - tas ir mersedess, šampanietis, skaistas sievietes, bet krīze - metro, citro un tante Sāra....

Kas notiks, ja sakrustos divi simti ebreju anekdotes, desmit lieliskus aktierus, trīs mūziķus un vienu režisoru, kas dzimis Odesā? Būs izrāde «Umer šmumer – kaut lai būtu vesels», kura ir uzvesta uz Maskavas teātra "Mūsdienīgo lugu skola" skatuves un tās režisors ir Josifs Raihelgauzs. Notikumi risinās vistipiskākajā pagalmā - tas varbūt ir Odesā, bet varbūt arī kādā citā vietā, līdz kurai atlido jūras šļakatas, kur cilvēki ne vienmēr dzīvo kā draudzīga ģimene.

Ebreju humors - tas ir vairāk nekā parastas anekdotes. Krievu vārds "hohma", tulkojumā no ebreju valodas, nozīmē "gudrība". Tā nav parasta sagadīšanās, tāpēc ka īsts ebreju humors ir piepildīts ar jēgu un satur informāciju par jūdaismu un pasaules vēsturi kopumā. Un tomēr ne tikai anekdotes ir šis lugas stiprā puse. Tajā ir gan lirika, gan gudrība, gan filozofija. Gan ne bez ironijas. "Pieci ebreji skaidroja cilvēcei pasauli. Mojsejs teica: "Viss no Dieva", Zālamans: "Viss no galvas". Kristus teica: "Viss no sirds". Markss teica: "Viss no vēdera". Freids teica: "Viss no seksa". Einšteins teica, ka viss ir relatīvi. Cik ebreju, tik viedokļu! Šo un daudzas citas gudrības piedāvā Josifs Raigelgauzs savā izrādē «Umer šmumer – kaut lai būtu vesels».
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Teātris 'Mūsdienīgo lugu skola': 'Miris-šmiris, kaut lai būtu vesels' / Театр 'Школа современной пьесы': 'Умер-шмумер, лишь бы был здоров' Pi 15.04.2019 19:00 Dailes teātris 20.00 - 70.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma 
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h30min
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

 

Norises vieta
Brīvības ielā 75 Rīga Latvija
Organizators
PARTER.LV, SIA
Brīvības iela 155 - K5 LV-1012 Rīga
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā