logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Iļja Kolmanovskis. Kā gan dzīvot, ja mums galvā ir - smadzenes?

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Iļja Kolmanovskis

Kā gan dzīvot, ja mums galvā ir - smadzenes?

Iļjas Kolmanovska lekcija Rīgā

11. maijā plkst. 19.00

11. maijā Rīgā Iļja Kolmanovskis uzstāsies ar zinātnisko lekciju par to, kā smadzenes pieņem lēmumus, kā tās mūs par to informē (vai neinformē) — un vai mēs varam ietekmēt šo procesu.

Jautājums par to, kā mūsu smadzenes pieņem lēmumus, ir viens no svarīgākajiem gan neirozinātniekiem, gan mums pašiem. Pētījumi liecina, ka smadzenes vienmēr zina daudz vairāk, nekā mēs apzināmies. Izrādās, ka pirms jebkura lēmuma pieņemšanas smadzenēs notiek darījums starp vairākiem dažādiem spēkiem, kur katrs mēģina gūt virsroku.

Lekcijā aplūkosim vairākus vienkāršu eksperimentus, kurus katrs varēs izmēģināt uz sevis. Kādos mūsdienu realitātes slazdos smadzenes noteikti iekritīs? Kāpēc ir īpaši grūti pieņemt lēmumus pārmaiņu laikmetā un kā, izmantojot zinātnes sasniegumus, pieņemt vislabākos lēmumus? Kā sadzīvot ar šo visu savā galvā?

Mēs iesakām šo lekciju pieaugušajiem, bet, ja ir vēlēšanās, varat ņemt līdzi pusaudžus.

Iļja Kolmanovskis — bioloģijas zinātņu kandidāts, zinātniskais novērotājs, podkāsta "Kailais racējs" («Голый землекоп») autors. Viņa darbs ir - katru dienu lasīt zinātniskos pētījumus, runāt ar zinātniekiem un apmeklēt viņu laboratorijas (dažkārt kā brīvprātīgajam pētījumos). Un pēc tam — apkopot bezsaistes sanāksmes, diskusijas un seminārus, lai kopīgi apspriestu, ko lūdza nodot tālāk zinātnieki un ko mēs vēlamies viņiem atbildēt.

Informācija par pasākumu:

Norises vieta: Splendid Palace (Mazā zāle), Elizabetes iela 61, Rīga, LV-1050

Paredzamais ilgums: 1 stunda 30 minūtes

Lekcija krievu valodā.

 

Vairāk informācijas: https://www.pryamaya.eu/ilya_kolmanovskij_kak_zhit_esli_u_nas_v_golove_mozg_riga_11_05_24

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot