Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pasakainā elfu mūzika un ķeltu arfa 'Alizbar & Ann'Sannat'

Se 05.01.2019 19:00
Lielā Ģilde
19.00 - 49.00
Pasakainā elfu mūzika un ķeltu arfas burvība
 
Bērnībā mēs visi ticam brīnumiem. Pēc tam mums saka, ka  rūķi, nāras, laumas un  fejas nemaz neeksistē, ka pasakas ir izdoma. Mūs māca nelidot mākoņos, domāt racionāli, izvirzīt reālus mērķus. Daudzi notic un atsakās no « nepiepildāmā » un « neiespējamā ». Bet tas atgiežas! Sapņos, fantāzijās… un ķeltu arfas mūzikā,  kas it kā ņem aiz rokas un ved uz pasakainām bērnības taciņām, palīdzot dvēselei atcerēties lidojuma sajūtu.

Moldāvu un ungāru multiintrumentālists Alizbar ar ansambli Ann’Sannat, nosaukums tulkojumā no elfu valodas, kuru izgudroja Džons Ronalds Tolkiens, nozīmē «dziesmās atainotas pasakas», identificē savu oriģinālkompozīciju un improvizāciju manieri kā «mūzika-teiksma», apburoša, pilna brīnumu un maģijas dziļi asociatīva mūzika, bet klausītāji aizkustināti raksturo to kā «burvīgu ceļojumu uz fantāziju zemi»! Pietiek vien pieminēt tikai dažus no skaņdarbu nosaukumiem kā «Piemirsto sapņu pajumte », «Rūķu dziesma hobitu alā», «Salamandras sapņi», «Pasaka ārpus laika», «Saules atspulgs eņģeļa asarā», «Elfu lidojums», «Vienradža deja», un iztēle sāk zīmēt apziņā skatus no ‘’Viduszemes un Ardu’’  !

Kolektīva mūzika ir īru, balkānu un moldāvu tautu mūzika grupas aranžējumos, kā arī viņu personīgie autordarbi. Tas ir īpašs džeza, blūza, etnofolka un neoklasikas sakausējums, kurā savijas ķeltu dziedājumu elementi ar njūeidž, neofolka un blūgrasa motīviem.

Ar gadiem grupas repertuārs ir absorbējis savā daiļradē daudzu pasaules tautu muzikālās tradīcijas. Mūziķi ar prieku spēlē Besarābijas šupuļdziesmas bērniem, var atskaņot kabardīniešu tautas dziesmu, un pēc tam noimprovizēt patiesi autentisku muzikālo tēmu Transilvānijas garā. Ann’Sannat muzikantu piedurknēs un azotēs mīt tukstošiem mazītiņu elfu, viņu apavi nes pīšļu kripatiņas teju vai no visiem Eiropas ceļiem, un viņu matos iepinušās apburto lauku zāles stiebri.
Uz skatuves mūziķi darbojas ar veselu etnisku un pat ērmīgu instrumentu arsenālu, tostarp  ķeltu arfa, hangs, duklars, čarango, kalimbo, boirans, sansula, domra, laute, arai-mbira, homusa, udu, okarina, kokle, diliruba, metālofons, vijole, vargāns, portatīvās ērģeles, akustiskā ģitāra, mandočello, mandola, buzuki, mandolina, mandolīnģitāra; dažādiem perkusiju veidiem, visvisādām flautām un stabulēm; blok-flauta, kavali, каļuki, кеnni, rumāņu fluers, īru lous, tins un daudziem citiem intrumentiem katram no kuriem ir sava neatkārtojama balss, sava skaņu palete … jo tieši uz šadiem intrumentiem var spēlēt pasaku elfi. Grupas Alizbar&Ann’Sannat koncertos saplūst vienkopus mūzika un burvestība, filosofija un brīnums. Tieši brīnums manāmi un nemanāmi klātesošs atrodas telpā kopā ar spurgstošām laumām, fejām, brīnišķīgām princesēm, romantiskiem bruņiniekiem, vienradžiem un klejojošiem trubadūriem un tas viss apvienojumā ar kristāldzidro sieviešu vokālu maģiskā elfu valodā.

Alizbars ir atzīts speciālists mūzikas terapijas jomā. To apliecina gan attiecīgi sertifikāti gan  tūkstošiem to cilvēku atsauksmju, kas apmeklējuši individuālos vai grupu seansus. Arfas vibroakustiskās skaņas atjauno izjaukto harmoniju organismā, pārskaņo cilvēku emocionālā plāksnē, nomainot depresīvo stāvokli uz prieku. Arfas skaņas palīdz ieiet kontaktā ar personīgo būtību, pulsu un ritmu, veicinot pārvērtības un pašstrukturēšanos.

Alizbara aizvien pieaugošo popularitāti var izskaidrot ne tikai ar viņa dotību  košumu un savdabību, bet arī ar to, ka mūsu pragmatiskajā laikmetā cilvēkiem nepieciešams pieskarties patiesai harmonijai. Grupas Alizbar & Ann’Sannat koncertu unikalitāte slēpjas tajā, ka tie nebeidzas pēc noliktā laikā - mūzika mudina klausītāju uz jaunradi. Alizbars tikai palaiž noslēpumaino procesu, un tālāk no koncerta cilvēki dodas ar sirdīm pilnām jaunas mūzikas, deju, dzejas rindu, gleznu, brīnišķīgu sapņu un  labu darbu. 

Tā ir dziedinošo sfēru, elfu, eņģeļu mūzika sauciet to kā vēlaties, bet tā atmodina DNS, dvēseles, mīlestības un gaismas mūzika, mūzika, kas dod samierināšanos ar sevi un pasauli, garīgo un radošo izaugsmi.

Cilvēki, nekļūstiet pieauguši! Tās ir lamatas!  - Steidzieties uz tikšanos ar pasaku!!!
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Pasakainā elfu mūzika un ķeltu arfa 'Alizbar & Ann'Sannat' Se 05.01.2019 19:00 Lielā Ģilde 19.00 - 49.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
No 12.12.-31.12 Ievas lasītāju kluba biedriem (kas uzrāda lasītāju karti) biļetes ar 20% atlaidi. Lai iegādātoes biļetes ar atlaidi, koda logā ievadiet kodu IEVA

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 10 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: nav
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 

Norises vieta
Amatu 6, Rīga Latvija
Organizators
IMPRESARIO, SIA
Brīvības gatve 193A Rīga Rīga