logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

'Prieks maldinātam būt' R. Gaļičs, A. Kolesnikovs, I. Grinberga, koris Aссolada, Ame Roma

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Rustems Galičs Puškinam 225
“Prieks maldinātam būt”
 
Rustems Galičs – aktieris un režisors no Ņujorkas – mūsu skatītājiem ir labi pazīstams ar daudziem literāriem un muzikāliem projektiem, kuri pēdējo 14 gadu laikā bija izrādīti Rīgā.
 
Rustems lasa Puškinu jau kopš studiju gadiem.  Viņa repertuārs pastāvīgi tiek papildināts ar jauniem daiļdarbiem.
Programmā "Prieks maldinātam būt" Rīgas publikai jau sen pazīstamais aktieris ir nolēmis apvienot tos Puškina darbus, kuri atklāj dižā dzejnieka daudzpusību, parādot, cik pilnīgi dažāds viņš ir – lirisks, smejošs, huligānisks, labestīgs, skumjš, ironisks, pārdomās iegrimis, filozofisks...

Šajā poētiskajā monoizrādē līdzās dzejnieka liriskajiem dzejoļiem redzēsim arī fragmentus no Rīgā jau izskanējušām Puškina programmām: “Čigāni”, “Ēģiptes naktis”, tāpat arī pilnīgi jaunu materiālu: poēmu “Grāfs Nuļins” un slaveno, bet reti izpildīto “Ainu no Fausta”.
Tik dažāda žanra darbus kopā savij  fragmenti no dzejnieka vēstulēm sievai Natālijai Gončarovai, kurās dzejnieka personība atklājas ļoti neparastā un piezemētā skatījuma leņķī.
Kā vienmēr Rustema programmās tiks iesaistīti arī mūziķi. Tie ir Aleksejs Koļesņikovs (vijole) un Ingūna Grīnberga (klavieres). Ar šiem brīnišķīgajiem mūziķiem Rustemam ir izveidojies ilgstošs radošais tandēms.
Tāpat programmā skanēs čigānu dziesmas ansambļa "Ame Roma" izpildījumā, ar kuru Rustemam radās lieliska radošā savienība izrādes "Čigāni" iestudēšanas laikā.  
Filozofisku pārdomu pilno “Ainu no Fausta” pavadīs kordziedājums. Koris "Accolada" Oksanas Čerkasovas vadībā izpildīs Mocarta "Lacrimosa" un vairākus citus izcilus kora skaņdarbus.
Tādējādi greznajā Mazās ģildes zālē ar tās satriecošo akustiku līdzās brīnišķīgajam Puškina tekstam skanēs ne mazāk brīnišķīga mūzika.  
Kā patīkams bonuss programmas noslēgumā izskanēs mazpazīstama Puškina huligāniskā pasaka “Cars Ņikita un 40 viņa meitas”.
Ļoti ceram, ka pēc koncerta  arī skatītājam radīsies vēlme, tāpat kā dzejniekam pašam, iesaukties: “Tas Puškins gan ir viens kuces dēls!
 

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot