logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pērnavas operas dienas 2020. V. A. Mocarts ''Dons Džovanni''

Ce 07.07.2022 19:00
Pärnu Kontserdimaja
38.00 - 45.00

Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart) „Dons Džovanni”

2022. g. 7. jūlijā plkst. 19.00

Operu „Dons Džovanni” Mocarts uzrakstīja 1787. gadā pēc Prāgas operteātra pasūtījuma. Tikai gadu agrāk Prāgas publika ar ovācijām bija uzņēmusi „Figaro kāzas”, un tobrīd tikai divdesmit divus gadus jaunajam komponistam uzreiz tika pasūtīts jauns darbs. Libreta autors Lorenco da Ponte (Lorenzo da Ponte), ar kuru Mocarts atkārtoti sadarbojās, piedāvāja stāstu par sieviešu pavedinātāju Donu Žuānu. Šī tēma ārkārtīgi iedvesmoja gados jauno Mocartu, un neparasti īsā laikā viņam izdevās radīt darbu, kas turpina pārsteigt gan ar muzikālo risinājumu oriģinalitāti, gan ar formas pilnību un skaņas briedumu.

„Dons Džovanni” ieņem nozīmīgu vietu pasaules ievērojamāko operteātru repertuāros. Kopš pirmizrādes Prāgā 1787. gadā līdz šai dienai nav bijis neviens gads, kad nebūtu tikusi iestudēta šī slavenā opera.

2022. gada festivālā viesosies Polijas Karaliskā opera. Teātris izveidots 2017. gadā, turpinot Polijas karaliskās ģimenes vasaras rezidences „Łazienki Królewskie” gadsimtiem senās operas tradīcijas. Karaļa Staņislava Augusta Poņatovska (Stanisław August Poniatowski) dibinātais operas teātris šeit pirmoreiz vēra durvis jau 1788. gadā. Šobrīd tas ir viens no nedaudziem autentiskajiem 18. gadsimta galma teātriem, kas saglabājušies līdz mūsdienām.

Teātra repertuārā ir galvenokārt Volfganga Amadeja Mocarta un Polijas komponistu operas. Pērnavas festivālā teātris izrādīs Mocarta „Donu Džovanni” un Staņislava Moņuško „Apburto pili”. Festivāla noslēgumā tradicionāli gaidāms svinīgais lielkoncerts un vakariņas. 

Pērnavas operas dienas ir festivāls, kurā operas cienītāji var baudīt mūziku augstākā līmeņa izpildījumā. Koncertzālē, kas akustikas ziņā ir viena no labākajām Igaunijā, savu sniegumu piedāvā operteātri no visas pasaules. Daudzi no festivāla dalībniekiem Igaunijā uzstājas pirmo reizi. Katru gadu vismaz viena no programmā iekļautajām operām ir tāda, kas agrāk Igaunijā nav bijusi iestudēta vai šeit skanējusi pavisam reti.

Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Pērnavas operas dienas 2020. V. A. Mocarts ''Dons Džovanni'' Ce 07.07.2022 19:00 Pärnu Kontserdimaja 38.00 - 45.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
Pasākuma ilgums: ~4h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Organizators
Eesti Kontsert SA
Estonia pst. 4 Tallinn Harjumaa
Vien. Reģ. Nr.: 90012596