logo
Pirkumu grozs: 0
logo
Izvēlēties periodu:
Pirkumu grozs: 0
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Pērnavas operas dienas 2020

Ce 07.07.2022 19:00 - Pk 08.07.2022 22:00
35.00 - 45.00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

Biļetes ar atlaidēm pārdošanā līdz 20. janvārim!

Pērnavas operas dienas ir festivāls, kurā operas cienītāji var baudīt mūziku augstākā līmeņa izpildījumā. Koncertzālē, kas akustikas ziņā ir viena no labākajām Igaunijā, savu sniegumu piedāvā operteātri no visas pasaules. Daudzi no festivāla dalībniekiem Igaunijā uzstājas pirmo reizi. Katru gadu vismaz viena no programmā iekļautajām operām ir tāda, kas agrāk Igaunijā nav bijusi iestudēta vai šeit skanējusi pavisam reti.


2020. gada festivālā viesosies Polijas Karaliskā opera. Teātris izveidots 2017. gadā, turpinot Polijas karaliskās ģimenes vasaras rezidences „Łazienki Królewskie” gadsimtiem senās operas tradīcijas. Karaļa Staņislava Augusta Poņatovska (Stanisław August Poniatowski) dibinātais operas teātris šeit pirmoreiz vēra durvis jau 1788. gadā. Šobrīd tas ir viens no nedaudziem autentiskajiem 18. gadsimta galma teātriem, kas saglabājušies līdz mūsdienām.

Teātra repertuārā ir galvenokārt Volfganga Amadeja Mocarta un Polijas komponistu operas. Pērnavas festivālā teātris izrādīs Mocarta „Donu Džovanni” un Staņislava Moņuško „Apburto pili”. Festivāla noslēgumā tradicionāli gaidāms svinīgais lielkoncerts un vakariņas. 

 

Volfgangs Amadejs Mocarts (Wolfgang Amadeus Mozart) „Dons Džovanni”

2020. g. 9. jūlijā plkst. 19.00

Operu „Dons Džovanni” Mocarts uzrakstīja 1787. gadā pēc Prāgas operteātra pasūtījuma. Tikai gadu agrāk Prāgas publika ar ovācijām bija uzņēmusi „Figaro kāzas”, un tobrīd tikai divdesmit divus gadus jaunajam komponistam uzreiz tika pasūtīts jauns darbs. Libreta autors Lorenco da Ponte (Lorenzo da Ponte), ar kuru Mocarts atkārtoti sadarbojās, piedāvāja stāstu par sieviešu pavedinātāju Donu Žuānu. Šī tēma ārkārtīgi iedvesmoja gados jauno Mocartu, un neparasti īsā laikā viņam izdevās radīt darbu, kas turpina pārsteigt gan ar muzikālo risinājumu oriģinalitāti, gan ar formas pilnību un skaņas briedumu.

„Dons Džovanni” ieņem nozīmīgu vietu pasaules ievērojamāko operteātru repertuāros. Kopš pirmizrādes Prāgā 1787. gadā līdz šai dienai nav bijis neviens gads, kad nebūtu tikusi iestudēta šī slavenā opera.

Muzikālais vadītājs: Lukašs Borovičs (Łukasz Borowicz)

Inscenējums, scenogrāfija, iestudējums: Rišards Perits (Ryszard Peryt)

Kostīmi: Marlēna Skonečko (Marlena Skoneczko)

Gaismu mākslinieks: Pjotrs Rudzkis (Piotr Rudzki)

Projekcijas: Mareks Zamojskis (Marek Zamojski)

Vokālā ansambļa sagatavošana: Lilianna Kriha (Lilianna Krych)

 

Biļetes ar atlaidi pārdošanā līdz 20. janvārim: cenas 35.-, 28.-.

No 21. janvāra: biļešu cenas 45.-, 38.-

 

Staņislavs Moņuško „Apburtā pils”

2020. g. 10. jūlijā plkst. 19.00 

Staņislava Moņuško (Stanisław Moniuszko) „Apburtā pils” parādījās uz Polijas Karaliskās operas skatuves 2019. gadā, kas ir izsludināts par komponista Staņislava Moņuško gadu. Turklāt ar šo patriotisko operu tiek atzīmēta Polijas neatkarības atjaunošanas 100. gadadiena.

„Apburtās pils” pirmizrāde notika 1865. gada 28. septembrī Varšavā. Kaut arī publikas atsaucība bija liela, opera tika izņemta no repertuāra jau pēc trijām izrādēm. Cara cenzūrai nepatika tautiskais noskaņojums, kas valdīja gan ko p0 Jana Hecinska (Jan Chęciński) veidotajā libretā, gan S. Moņuško mūzikā. Operas ārijās un kordziesmās saklausāmi tradicionālās kultūras romantiskie motīvi, mūzikā izmantoti poļu dejām raksturīgie ritmi. 

Rišarda Perita iestudējumā piedalās ievērojamie solisti, Polijas karaliskās operas vokālais ansamblis un orķestris.

Muzikālais vadītājs: Gžegožš Novāks (Grzegorz Nowak)

Inscenējums, scenogrāfija, iestudējums: Rišards Perits (Ryszard Peryt)

Kostīmi un rekvizīti: Marlēna Skonečko (Marlena Skoneczko)

Vokālā ansambļa sagatavošana: Lilianna Kriha (Lilianna Krych)

 

Biļetes ar atlaidi pārdošanā līdz 20. janvārim: cenas 28.-, 22.-.

No 21. janvāra: biļešu cenas 38.-, 32.-

 

Operas lielkoncerts ar svinīgajām vakariņām

2020. g. 11. jūlijā plkst. 19.00

Svinīgās vakariņas ar „Casa Charlize” vīniem no Itālijas!

Lielkoncerta un vakariņu cenas 110.-, 95.-

 

www.eestikontsert.ee/parnuooper

Polijas Karaliskā opera: https://operakrolewska.pl/

Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Pirkt Pērnavas operas dienas 2020. V. A. Mocarts ''Dons Džovanni'' ĀrzemesĀrzemesPērnavas operas dienas 2020. V. A. Mocarts ''Dons Džovanni'' Pärnu Kontserdimaja, Igaunija 38.00 - 45.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Pirkt Pērnavas operas dienas 2020. Staņislavs Moņuško ''Apburtā pils'' ĀrzemesĀrzemesPērnavas operas dienas 2020. Staņislavs Moņuško ''Apburtā pils'' Pärnu Kontserdimaja, Igaunija 35.00 - 40.00
Dzīvo zaļi un izvēlies ViedBiļeti. Ar ViedBiļeti visi pasākumi ērti pieejami Tavā telefonā. Vairāk lasi šeit!
Loading...
Atjaunot