logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Boriss Grebenščikovs & grupa Akvarium

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Boriss Grebenšikovs uzstāsies ar jaunu programmu 4. oktobrī ATTA centre!
 
Boriss Grebenščikovs jeb, pēc paša vārdiem - Rokenrola vēstnieks neritmiskā valstī - uzstāsies ar jaunu programmu 4. oktobrī ATTA centre!
 
Tikai šajā koncertā BG ar grupu spēlēs īpašu programmu - gan zelta hitus, gan intriģējošas jaunas dziesmas. Boriss Grebenščikovs – gan viens, gan ar grupu - muzicē jau vairāk kā 40 gadus. Vēl samizdata veidā ierakstījis desmitiem albumu, viņš vismaz pusotra desmita izdevis oficiāli pēc tam, kad vārds “roks” pārstāja būt aizliegts.
BG bija pirmais krievs, kurš spēja pielāgot mūsdienu Rietumu mūzikas estētiku dzimtās valodas īpatnībām.
 
Arī šodien viņš rāda, kā palikt krieviskam, vienlaikus dziedot ne tikai Pēterburgas romances, bet arī Jamaikas regeju, amerikāņu folku un īru balādes. Boriss Grebenščikovs nav vienkārši slavens dziedātājs un muzikants. Viņš ir arī tulks, rakstnieks, mākslinieks, radio moderators, Austrumu filozofijas speciālists. Interešu daudzpusība un dziļās zināšanas veicināja BG kļūšanu par kulta personību. Tāpēc katrs viņa koncerts, kā atzīst apmeklētāji, ir gandrīz vai maģisks rituāls, pēc kura sirdī paliek īstu svētku sajūta.

Akvarium daiļrade ienesa laikmetā svaigas vēsmas, bet Grebenščikova dzeja lika domāt un pieaugt. Grupas dziesmas izaudzinājušas ne vienu vien paaudzi: dziļas, sarežģītu pārdomu piepītas, tās aicina apstāties, ievilkt plaušās spirdzinošo gaisu un izelpā, kaut uz sekundi, atcerēties svarīgako.
 
Bezgalīgi meklētas atbiles uz jautājumiem, kuru atrisināšanai vienas dzīves par maz – tāda ir Akvarium mūzika.
Saviem faniem Boriss Grebeščikovs ir daudz vairāk nekā vienkārši elks. Viņu uzskata par garīgo tēvu un vadītāju. Krievu kultūras kulta personība, padomju roka ciltstēvs, 70.-90. gadu jaunatnes ideologs – pats BG bez sajūsmas attiecas pret šiem pelnītajiem tituliem, labprātāk saucot sevi par „cilvēku, kurš rada mūziku”.
 
Filozofs, komponists un dzejnieks Boriss Grebenščikovs, kura daiļrade bija un vienmēr būs aktuāla, mūzikā pieturas pie sev vien raksturīgā, nevienam citam nepiemītošā, stila. Kopā ierakstīti jau vairāk nekā 50 albumi un 1000 dziesmas. Borisu Grebenščikovu pazīst ne tikai Krievijā un NVS, bet arī tālu aiz to robežām – Lielbritānijā, Francijā, ASV un citās valstīs.
 
Borisam Grebenščikovam un viņa kolēģiem Rīga vienmēr bijusi īpaša vieta: tieši ar Latviju viņiem saistās patīkamas tikšanās, atklājumi, negaidītas radošās izpausmes - viss tas labais un gaišais, ar ko BG un viņa muzikanti tik dāsni dalās ar savu publiku!

Akvarium koncerts - tie ir svētki! Aicinām tos svinēt kopā ar mums!

Ierodoties uz pasākumu, lūgums uzrādīt:
1.    Ieejas biļeti.
2.    Personu apliecinošu dokumentu.
3.    Digitālo Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu.

Iegādājoties biļeti uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka pasākuma laikā rīkotājs var veikt filmēšanu un fotografēšanu.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/541031653879204

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot