logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Meklēt kartē
Izvēlēties periodu

Kaziņika Dienas. Veltījums Čaikovskim

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
No 27.februāra līdz 1.martam Rīgā jau vienpadsmito reizi notiks viens no spilgtākajiem notikumiem, kas aizrauj klasiskās mūzikas cienītājus un pazinējus – “Mihaila Kaziņika dienas”. Festivāla viesus gaida piesātināta muzikāli izglītojoša programma — dažādu valstu virtuozu uzstāšanās, tematiskie vakari un meistarklases, kuru laikā lekcijas lasīs pats Mihails Kaziņiks.
 
27.februārī, plkst.19.00 Mazajā ģildē (Amatu ielā 3) notiks svinīgā “Kaziņika dienu” atklāšana un koncerts “Veltījums Čaikovskim”, kas veltīts dižā komponista 180.dzimšanas dienai. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālās operas solisti Jūlija Semjonova (soprāns) un Artjems Safronovs (tenors), kā arī vijolnieks Dainis Medjaniks un Krievijas pianists – virtuozs, daudzu starptautisko konkursu laureāts Staņislavs Solovjovs (klavieres).
Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.
 
Koncertā piedalās:
Jūlija Vasiļjeva – Latvijas Nacionālās operas soliste, soprāns. Absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Anitas Garančas un Lilijas Greidānes klasi. Piedalījusies operas festivālos Parmā un Siguldā. Dziedājusi donnu Annu, Džildu, Sūzannu, Margaritu, Violetu. Savu vokālo meistarību papildina pie slavenās pedagoģes Margaritas Gruzdevas. Jūlija regulāri darbojās daudzu jauniešu vokālo konkursu žūrijās, tostarp arī konkursā “Uzlecošās zvaigznes”, kurā savas karjeras pirmsākumos ieguva Grand Prix.
 
Artjoms Safronovs – Latvijas Nacionālās operas tenors. Absolvējis Gņesinu Krievijas Mūzikas akadēmijas K.Lisovska klasi. 2004.gada uzvarēja konkursā “Krievijas kultūra” kā labākais vokālists. 2009.gadā kļuva par Nadeždas Jureņevas vokālās kamermūzikas jauniešu festivāla laureātu. 2012.gadā absolvēja Čaikovska Maskavas valsts konservatorijas aspirantūru PSRS tautas mākslinieka Zuraba Sotkilavas klasē. Sadarbojas ar Maskavas kamerorķestri Musica Viva, vokālo ansambli Intrada, A.Svešņikova valsts akadēmisko krievu kori.
 
Dainis Medjaņiks – populārs vijolnieks no Vācijas, kas ir dzimis un mācījies Latvijā. 2009.gadā ieguva starptautiskā konkursa “Uzlecošās zvaigznes” Grand Prix un iespēju piedalīties festivālā “Copenhagen Summer Festival 2009” (Dānija). 2011.gadā iestājās Hannoveres mūzikas un drāmas universitātē, pasaulē iecienītā profesora, konkursa “Internationaler Joseph Joachim Violinwettbewerb Hannover” dibinātāja un ģenerālā direktora Kžištofa Vegžina klasē. Neskaitāmu Vācijas grantu un prēmiju ieguvējs. 2015.gadā ieguva “Live Music Now by Yehudi Menuhin” stipendiju, tajā pat gadā kļuva par 54. starptautiskā vijolnieku konkursa “Premio Paganini” (Genuja, Itālija) laureātu, kļuva par vienu no sešiem pasaulē labākajiem vijolniekiem.
 
Staņislavs Solovjovs – pianists-virtuozs, spilgts Sanktpēterburgas klavierskolas pārstāvis, kas piedalās gan plašās soloprogrammās, gan arī kameransamblī vai spēlē pavadījumu. Absolvējis Sanktpēterburgas konservatoriju, ar lieliem panākumiem sniedzies solokoncertus Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs. Uzstājies kopā ar Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmisko simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas kapelas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas filharmonisko orķestri, Vroclavas filharmonisko orķestri. No 2012.gada ir viens no visjaunākajiem Sanktpēterburgas N.Rimska-Korsakova valsts konservatorijas pasniedzējiem, patlaban ir docents. Pērn “Kaziņika dienu” atklāšanā nospēlēja fenomenālu koncertu kopā ar virtuozo vijolnieku Daniēlu Lozakoviču, ar kuru pēc tam ierakstīja disku pasaulē slavenajā mūzikas izdevniecībā Deutsche Grammophon.
 
Mihails Kaziņiks — mūziķis, pedagoģijas entuziasts, rakstnieks, mākslas zinātnieks, kulturologs, režisors un īsts filosofs. 2005.gadā tika uzaicināts par Stokholmā notiekošā Nobela prēmijas koncerta muzikālo ekspertu. No 2006.gada  - Slāvu literatūras un mākslas akadēmijas loceklis, RISEBA goda doktors, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas loceklis, Zelta ordeņa “Kalpošana mākslai” kavalieris, Carskoseļskas mākslas prēmijas laureāts. Ierakstījis vairāk nekā simts programmu par mākslu televīzijas kanālam “Doždj”. Pēterburgas dokumentālista Igora Šadhana darbnīcā uzņēmis vairāk nekā 60 filmu par pasaules kultūru.
Ar koncertlekcijām apbraukājis teju visu pasauli. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tikšanās ar viņu burtiski apgriež otrādi visu pasauli – gan iekšējo, gan ārējo. Kad viņš straujiem soļiem iznāk uz skatuves, sāk runāt vai spēlēt – zālē nav neviena cilvēku, kuru neaizrautu viņa viesulim līdzīgā enerģija, šī apbrīnojamā cilvēka unikālā monoizrāde.
 
“Kaziņika dienu 2020” koncertu un “pasākumu grafiks – lapā sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1535555916597330/

Projektu organizē: Starptautiskais talantu centrs http://ict-stars.eu/lv/index.html.
Papildu informāciju par pasākumu var uzzināt vietnē ict-stars.eu un pa telefonu +371 28491488.

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot