logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Meklēt kartē
Izvēlēties periodu

Kaziņika Dienas. Jaunie Talanti no Cīrihes un Hanoveres. Ilva Eiguse, vijole, Sveice un Dainis Medjaņiks, Vacija

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
No 27.februāra līdz 1.martam Rīgā jau vienpadsmito reizi notiks viens no spilgtākajiem notikumiem, kas aizrauj klasiskās mūzikas cienītājus un pazinējus – “Mihaila Kaziņika dienas”. Festivāla viesus gaida piesātināta muzikāli izglītojoša programma — dažādu valstu virtuozu uzstāšanās, tematiskie vakari un meistarklases, kuru laikā lekcijas lasīs pats Mihails Kaziņiks.
 
29.februārī, plkst.18.00 Reformātu baznīcā (Mārstaļu ielā 10) notiks vijoļmūzikas un klaviermūzikas koncerts “Jaunie talanti no Cīrihes un Hannoveres”. Klausītāji dzirdēs talantīgus vijolniekus: pavisam jauno, divpadsmit gadus veco Ilvu Eigusi no Cīrihes, kuras muzikālā karjera jau strauji attīstās, un Daini Medjaņiku – vijolnieku virtuozu no Hannoveres, konkursa “Uzlecošās zvaigznes” pirmo uzvarētāju. Pavadījumu spēlēs pianists Staņislavs Solovjovs. Programmā Čaikovska, Sensānsa, Brāmsa, Šosona un Bēthovena skaņdarbi. Vakara vadītājs – maestro Mihails Kaziņiks.  
 
Koncertā piedalās:
Dainis Medjaņiks – populārs vijolnieks no Vācijas, kas ir dzimis un mācījies Latvijā. 2009.gadā ieguva starptautiskā konkursa “Uzlecošās zvaigznes” Grand Prix un iespēju piedalīties festivālā “Copenhagen Summer Festival 2009” (Dānija). 2011.gadā iestājās Hannoveres mūzikas un drāmas universitātē, pasaulē iecienītā profesora, konkursa “Internationaler Joseph Joachim Violinwettbewerb Hannover” dibinātāja un ģenerālā direktora Kžištofa Vegžina klasē. Neskaitāmu Vācijas grantu un prēmiju ieguvējs. 2015.gadā ieguva “Live Music Now by Yehudi Menuhin” stipendiju, tajā pat gadā kļuva par 54. starptautiskā vijolnieku konkursa “Premio Paganini” (Genuja, Itālija) laureātu, kļuva par vienu no sešiem pasaulē labākajiem vijolniekiem.
 
Ilva Eiguse – jauna, talantīga vijolniece (12 gadi) no Cīrihes, kuras karjera strauji attīstās. Viņas tēvs – populārais džeza mūziķis Niks Birčs. Ilvai ir arī krievu, igauņu un latviešu saknes. Slavenās Cīrihes Zahara Brona mūzikas skolas audzēkne. Profesors Brons, kuru dēvē par dzīvu klasiskās mūzikas leģendu, ir mācījis tādas vijoļspēles zvaigznes leģendas kā Maksimu Vengerovu un Vadimu Repinu. Ilvas pedagoģe ir Liāna Tretjakova – metra Zahara Brona skolniece un asistente. Pirmos panākumus Ilva sasniedza astoņu gadu vecumā, kad debitēja kopā ar simfonisko orķestri, izpildot sarežģītu skaņdarbu – Dmitrija Kabaļevska vijoļkoncertu. Ir vairāku starptautisko konkursu, tostarp konkursa “Uzlecošās zvaigznes” laureāte. Tika uzaicināta uz Spivakova fonda festivālu “Maskava sagaida draugus”. Piedalījusies daudzos publiskos koncertos Šveicē, Itālijā, Austrijā, Krievijā. Vēl pavisam jaunā vijolniece pārsteidz ar ļoti izjustu un tehniski virtuozy izpildījumu. Spēlē Nikolā Fransuā Vijoma vijoli (ap 1860.gadu).  
 
Staņislavs Solovjovs – pianists-virtuozs, spilgts Sanktpēterburgas klavierskolas pārstāvis, kas piedalās gan plašās soloprogrammās, gan arī kameransamblī vai spēlē pavadījumu. Absolvējis Sanktpēterburgas konservatoriju, ar lieliem panākumiem sniedzies solokoncertus Latvijā, Krievijā, Eiropas valstīs. Uzstājies kopā ar Sanktpēterburgas filharmonijas akadēmisko simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas kapelas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Belgradas filharmonisko orķestri, Vroclavas filharmonisko orķestri. No 2012.gada ir viens no visjaunākajiem Sanktpēterburgas N.Rimska-Korsakova valsts konservatorijas pasniedzējiem, patlaban ir docents. Pērn “Kaziņika dienu” atklāšanā nospēlēja fenomenālu koncertu kopā ar virtuozo vijolnieku Daniēlu Lozakoviču, ar kuru pēc tam ierakstīja disku pasaulē slavenajā mūzikas izdevniecībā Deutsche Grammophon.
 
Mihails Kaziņiks — mūziķis, pedagoģijas entuziasts, rakstnieks, mākslas zinātnieks, kulturologs, režisors un īsts filosofs. 2005.gadā tika uzaicināts par Stokholmā notiekošā Nobela prēmijas koncerta muzikālo ekspertu. No 2006.gada  - Slāvu literatūras un mākslas akadēmijas loceklis, RISEBA goda doktors, Starptautiskās rakstnieku un publicistu asociācijas loceklis, Zelta ordeņa “Kalpošana mākslai” kavalieris, Carskoseļskas mākslas prēmijas laureāts. Ierakstījis vairāk nekā simts programmu par mākslu televīzijas kanālam “Doždj”. Pēterburgas dokumentālista Igora Šadhana darbnīcā uzņēmis vairāk nekā 60 filmu par pasaules kultūru.
Ar koncertlekcijām apbraukājis teju visu pasauli. Bez pārspīlējuma var teikt, ka tikšanās ar viņu burtiski apgriež otrādi visu pasauli – gan iekšējo, gan ārējo. Kad viņš straujiem soļiem iznāk uz skatuves, sāk runāt vai spēlēt – zālē nav neviena cilvēku, kuru neaizrautu viņa viesulim līdzīgā enerģija, šī apbrīnojamā cilvēka unikālā monoizrāde.

“Kaziņika dienu 2020” koncertu un “pasākumu grafiks – lapā sociālajā tīklā Facebook: https://www.facebook.com/events/1535555916597330/

Projektu organizē: Starptautiskais talantu centrs http://ict-stars.eu/lv/index.html.
Papildu informāciju par pasākumu var uzzināt vietnē ict-stars.eu un pa telefonu +371 28491488.

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot