logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne

Eksperimentālās mūzikas projekts Cucina Povera

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Rīgā uzstāsies hipnotiskas ambientās mūzikas projekts “Cucina Povera”
 
1.martā bārā “1983” (Vagonu ielā 21) notiks ambientās mūzikas projekta “Cucina Povera” koncerts. Pasākumu rīko nepieradinātās mūzikas biedrība “Skaņu mežs”, kā arī novatoriskajai mūzikai un starpdisciplinārajai mākslai veltītā platforma “SHAPE+”, ko atbalsta Eiropas Savienība. Koncerta sākums: 20:00. Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties www.bilesuserviss.lv, un to cena ir 10 EUR, savukārt pie ieejas to cena būs 15 EUR.
 
“Cucina Povera” ir luksemburgiešu-karēliešu skaņu mākslinieces Marijas Rossi (Maria Rossi) solo projekts, kas izmanto vides ierakstus, analogos sintezatorus un vokālu cilpas. Pati Rossi atzīst, ka ir vērsta uz ikdienišķiem novērojumiem un visu mazsvarīgo, savukārt viņas mūzika tiecas daudzināt skaistumu, kas atrodams banalitātē. To atspoguļo arī projekta nosaukums - “cucina povera” ir itāļu kulinārijas niša, kas cēlusies, nabadzīgiem cilvēkiem lietojot vien tās sastāvdaļas, kas konkrētajā brīdī pagadījušās pa rokai. Līdzvērtīgi arī projekta mūzika tiek kvēpināta kopā no čīkstoša parketa, svilpojošām tējkannām un pilošiem virtuves krāniem. Rossi mūzika tiek raksturota kā hermētiska un spontāna. Tā ir iecerēta kā patvērums no lielpilsētu slodzes.
 
 
“Mūzikas radīšana man ir līdzeklis, lai samierinātos ar realitāti,” Rossi stāsta intervijā žurnālistei Lūcijai Udvardjovai (Lucia Udvardyová). “Tā palīdz nostāvēt kājās pa vidu virpulim, ko ievērpj nāvējoši neatlaidīgs kapitālisms, pastāvīgas ekspektācijas, ka mūziķi strādās par brīvu, un neapturama mūzikas scēnas akselerācija.”  Mūziķe uzsver, ka karēliešu valoda un tradicionālā mūzika ar tās vienkāršajām un hipnotiskajām harmonijām viņai ir bijusi liels iedvesmas avots, savukārt ikdienā viņai labsajūtu sagādā sūnainie Luksemburgas un Somijas meži.
 
Mūzikas kritikas medijs “The Quietus” “Cucina Povera” albumu “Hilja” raksturojis kā “neatvairāmu ceļojumu minimālismā un klusumā”, salīdzinot tā ietekmi ar meditācijas vai pārgājiena pozitīvajām sekām. Ar “klusumu” šajā recenzijā, protams, domātas klusas noskaņas, nevis burtisks, pilnīgs klusums - žurnālists Oins Mjurejs (Eoin Murray) uzsver, ka tajā slēpjas burvīgas skaņas, kas apbalvo klausītāja pacietību.
 
 
“Cucina Povera” ir “Skaņu meža” līdzdibinātās, novatoriskajai mūzikai un starpdisciplinārajai mākslai veltītās platformas “SHAPE+” māksliniece. To atbalsta Eiropas Savienība un līdzfinansē LR Kultūras ministrija.

Vairāk informācijas: http://www.skanumezs.lv

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot