Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Tikšanās ar Krievijas Tautas mākslinieku, režisoru A. Sokolovu. Filmas 'Rudens atmiņas' pirmizrāde

Tr 21.11.2018 19:00
Maskavas nams
18.00
Tikšanās ar Krievijas Tautas mākslinieku, režisoru Andreju Sokolovu.

Viņš, liekas, nekad nav sūdzējies par darbu trūkumu kino, 56 gados viņam ir vairāk kā 70 lomas un trīs režisoru darbi. Viņš tēlo “Ļenkomā”, piedalās skečos, pats uzved izrādes. Bez aktiera izglītības viņam ir trīs augstākās: režisora, svešvalodu un MATI. Ir izdevis  dzejas grāmatu un romānu. Bet,... lai ko gan viņš nedarītu, liekas, ka līdz mūža beigām viņa uzvārds asociēsies pirmkārt ar mirušā Vasilija Pičula filmu “Mazā Vera”. Bez maksas vienādā uzvārda Sokolova lomā aktieris filmējās pēc  Ščukina skolas pirmā kursa 1988 gadā.
“Jā, šī filma kļuva par manu vizītkarti un paliek tāda līdz šai dienai,- saka Sokolovs.- Katram aktierim ir loma, par kuru to mīl skatītāji. Man tā ir “Mazā Vera’”. Un paldies Dievam, ka tā. Ja runājot “Sokolovs”, cilvēki domā “Mazā Vera”, tad tas nozīmē, ka loma ir izdevusies. Tātad, filma ir izdevusies. Pie visa tā, tā bija, laikam, pēdēja filma, kuru noskatījās gandrīz visi valsts iedzīvotāji. Pēc tam  filmu uzņemšana sabruka.

Filma “Rudens atmiņas” pirmizrāde

Šis darbs ir lielisks. Sākotnēji filma ieinteresē ar spožu izpildītāju sastāvu, katra, pat neliela loma, notēlota brīnumaini patiesi. Innas Čurikovas  priekšā vispār gribas paklanīties par viņas neaizsniedzamo meistarību.

Šajā  filmā ir kaut kas dziļi čehovisks: atmosfēras, noskaņojuma, paši varoņi. Tāpat kā Čehovam, mūsu priekšā ir izvērsta epizode no dzīves, bet epizode, nepārprotami, ir galvenā.
Šai filmā darbojas dzīvi cilvēki, ne shēmas, vairākumā piederoši mūsu laikmetīgajam kino. Viņi ir īsti, un katrs ir izzīmēts tik detalizēti un skaidri, tik reāli izveidoti dialogi, ka rodas iespaids, ka tu nemanāmi atrodies blakus.
Tikai dažas stundas no ģimenes dzīves, pavisam pusotras stundas ekrāna laika, bet liekas, tu uzzini visu par šiem cilvēkiem. Viņi nav varoņi un nav nelieši, viņiem ir sava vērtība un trūkumi, viņiem ir savi aizvainojumi, sava sāpe, savas cerības un ticība un pat savas gadiem lolotās atriebības jūtas, kuras reizēm var novest pārāk tālu.

Atsevišķa pateicība māksliniekam inscenētājam,  kas radījis tik dziļu mājas interjera noskaņojumu un rudens ainavas  apkārt tam.

Patīkami, ka filmā skan Pavla Kašina mūzika.  Kaut gan  šeit skan viņam nepierasti instrumenti,  bet toties tie ir atbilstoši tam, kas notiek uz ekrāna.

Vairāk informācijas: http://www.mkdc.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Tikšanās ar Krievijas Tautas mākslinieku, režisoru A. Sokolovu. Filmas 'Rudens atmiņas' pirmizrāde Tr 21.11.2018 19:00 Maskavas nams 18.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 2 st.30 min
Ieeja pasākumā: no plkst.18.30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā