Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Filmas MĪLESTĪBA UN SAKSS pirmizrāde

Ot 29.05.2018 19:00
6.50
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
Filmas “Mīlestība un Sakss” pirmizrāde  24. maijā plkst. 19.00  14+
Filmu piedāvās režisore, KF nopelniem bagātā darbiniece, festivāla “Pasmaidi Krievija” Prezidente Alla Surikova
Krievija


 
režisors  Alla Surikova
scenārijs Alla Surikova
producents Alla Surikova
komponisti Igors Butmans, Aleksandrs F. Skļars, Larisa Doļina
žanrs komēdija
Lomās : Maksims Averins, Jekaterina Kļimova, Aleksandrs Skļars, Vsevolods Šilovskis, Sergejs Gazarovs, Mihails Jefremovs, Larisa Doļina, Aleksandrs Peskovs, Olga Prokofjeva, Valērijs Barinovs
146 min.

Ironiska melodrāma par dzīvesbiedriem-muzikantiem – arfisti, kas uzstājas kopā ar orķestri un neveiksminieku saksofonistu, kas pārdzīvo par dzīves likstām. Vētrains raksturs un tieksme uz iedzeršanu noved varoni līdz cietuma kamerai, no kurienes viņš iznāks pavisam cits cilvēks...

Filmas vajadzībām tika uzrakstīta muzikāla kompozīcija, kuru izpilda pazīstama saksofoniste, starptautisku festivālu laureāte Veronika Kožuharova.
Ieslodzījumu vietas ainā galvenais varonis spēlē uz ķemmes vienu no slavenā komponista un muzikanta Džordža Geršvina   darbiem.

Filmas sižets veidots pēc Adiļja Aļekperova stāsta “Par ko dzied aklie kucēni”.
“Par ko dzied aklie kucēni” - tas ir džeza improvizācijas nosaukums – stāsta Alla Iļjiņična – kad es sāku pārrakstīt scenāriju savām vajadzībām, nosaukumu es nomainīju. Filmas galveno varoni sauc Ļubov (Mīlestība)  (Jekaterina Kļimova) , viņas vīrs saksofonists (Maksims Averins) – no šejienes arī nosaukums “Mīlestība un Sakss”

Alla Surikova  uzskata, ka Averinam ekrāna biogrāfija visbiežāk  ir kā varonim un supermenam,  viņa tomēr vēlējās parādīt viņu citādu – izveidot maigu, pat reizēm kautrīgu. Viņa varonis – talantīgs muzikants ar neizveidojušos likteni. Pēc rindas notikumu viņš nokļūst cietumā, kas kļūst par notikumu pagriezienu viņa dzīvē. Tiesnese, kuru tēlo Anna Ardova,  izlaižot no kameras Averina varoni, piespriež viņam katru dienu dāvāt sievai ziedu pušķi un, pirms iemigšanas, lasīt meitai pasaku.

Visilgāk tika meklēta visjaunākā aktrise – Katjas lomai – galveno varoņu meitai, kura sapņo kļūt par rakstnieci un padarīt slavenu savu uzvārdu ar romāniem par mīlestību. Visbeidzot viņu tēloja Aleksandra Abdulova deviņgadīgā meita Žeņa.

Filma ir muzikāla. Bez Djuka Elingtona, Džordža Geršvina  kompozīcijām, kuras ierakstīja Igors Butmans ar savu ansambli, kaut ko izpilda arī pats galvenais varonis Maksims Averins un ne tikai ar saksofonu, bet arī uz ķemmes. Skanēs dziesmas ar Arsenija Tarkovska vārdiem, kuras izpildīs Aleksandrs F. Skļārs.
Pasākumi