logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Meklēt kartē
Izvēlēties periodu

Virsnieks un spiegs (21220035)

Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu

An Officer and a Spy/J‘Accuse
Francija, Itālija 2019
Vēsturiska drāma
Garums: 131 min.
Režisors: Roman Polanski
Lomās: Jean Dujardin, Louis Garrel, Emmanuelle Seigner

No 7. februāra kinoteātros būs skatāma skandalozu slavu iemantojušā leģendārā režisora Romana Polaņska jaunā filma „Virsnieks un spiegs“. Šoreiz kino ģēnijs šķetina reālos faktos balstītu stāstu – slaveno franču virsnieka Alfreda Dreifusa lietu, kas satrieca 19. gadsimta Franciju. Venēcijas kinofestivālā Polaņska filma ieguvusi Lielo žūrijas balvu.

Jaunajam talantīgajam Francijas armijas ģenerālštāba virsniekam Alfredam Dreifusam (Luī Garels) paredzama spoža karjera. Taču 1894. gada oktobrī sagrūst jaunā cilvēka cerības godam kalpot dzimtenei, visa dzīve karājas mata galā. Francijas armijas kapteini apsūdz valsts nodevībā un spiegošanā Vācijas labā. No viņa karavīra uniformas rupji norauj uzplečus, viņam virs galvas demonstratīvi salauž zobenu. Virsnieka gods ir iemīts dubļos, un Alfredu Dreifusu uz ilgiem gadiem izsūta uz tālo Sātana salu Atlantijas okeānā. Francijā šī lieta guva plašu atbalsi, visa Eiropa bija vīlusies.

Skandalozo lietu izmeklē slepenā dienesta priekšnieks Žoržs Pikārs (Žans Dižardēns). Pētīdams ārkārtīgi juceklīgās liecības, pulkvedis apjauš, ka zemē iemītais Dreifuss nav vainīgs un viņam celtā apsūdzība saistīta ar varenu politisku spēku rūpīgi izstrādātu plānu. Īstie spiegi un nodevēji vēl joprojām ir brīvībā. Riskēdams ar savu dzīvi un godu un apzinādamies neiedomājamo korupcijas mērogu, Žoržs Pikārs dodas iekšā bezgala bīstamā krāpšanas un melu labirintā, lai attaisnotu nelikumīgi apsūdzēto Dreifusu.

Ambiciozā, aizraujošā Romana Polaņska filma par godu un cieņu “Virsnieks un spiegs” – īsta dāvana kino cienītājiem no 7. februāra.

Vecuma ierobežojums: 13+

Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.

Kinoteātrī "Splendid Palace" no 7. februāra!

Ieeja:
Darba dienās līdz plkst. 17:59 - 6.00 EUR
Darba dienās no plkst. 18.00 – 7.00 EUR
Sestdien, svētdien un svētku dienās – 7.50 EUR
Studentiem, uzrādot ISIC karti, studenta apliecību – 5.50 EUR
Skolēniem, pensionāriem, 3.grupas invalīdiem, uzrādot apliecību – 4.50 EUR

Pasākumi

Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot