Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Filma 'Tobol' / Фильм 'Тобол'

Se 16.03.2019 19:00
Maskavas nams
6.50
Filmas “Tobol” pirmizrāde 12+

Daudz aicināto, maz izvēlēto
Krievija, 2018
Vēsturiska drāma
Režisors: Igors Zaicevs
Lomās: Dmitrijs Djuževs, Dmitrijs Nazarovs, Jevgeņijs Djatlovs, Agata Muceniece, Jekaterina Guseva, Iļja Malaņins, Kamiļ Larins, Andrejs Burkovskis un citi/
105 min.
Krievija, 18 gadsimta sākums. Jaunais virsnieks Ivans Demarins, kas dienē nesen izveidotajā Pētera gvardē, sakarā ar pavēli, dodas uz attālinātām Sibīrijas vietām. Tādā veidā Ivans nokļūst pierobežas apdzīvotajā vietā Toboļskā. Tieši šeit Demarinam izdodas sastapt savu pirmo un īsto mīlestību.
Bez visa tā pulks, kurā atradās Ivans,  vietējo kņazu dēļ tika ierauts intrigās, kas saistītas ar kaut kāda Jarkenda zeltu. Tikai lūk viņa cietoksni rūpīgi apsargā cietsirdīgie džungari un  palīgā Petrovska pulkam šeit patiesībā neviens nenāks.

Interesanti fakti par filmu:
Filmas sižets radīts pēc krievu rakstnieka un scenārista Alekseja Ivanova romāna “Tobola. Daudz aicināto” . “Tobola – ne jau nu pirmā rakstnieka romāna ekranizācija, agrāk pēc viņa bestsellera “Ģeogrāfs globusu nodzēra” tika uzņemta tāda paša nosaukuma režisora Aleksandra Veledinska filma.
Darbība tiek izvērsta Pētera Lielā reformu laikmetā. Tajos laikos, kad taigā dzimstošā impērija grāva vojevodistes  viduslaikus. Šeit sajaucies viss: gan ticība, gan tautas. Krievijas Āzijas vēsturi veidoja sagūstītie zviedri, cit pilsētnieki, buhāras tirgoņi, ierēdņi un virsnieki, katordznieki, arhitekti un hronisti, ķīniešu kontrabandisti, šamaņi un bēguļojoši vecticībnieki, pareizticīgie misionāri un kaujinieciskie stepju džungari.
«Tas ir īsts episkais audekls, kas radīts pēc Alekseja Ivanova grāmatas. Filmā viss ir maksimāli patiess, tā nav pasaka, bet gan reāla Krievijas vēsture un Sibīrijas apgūšana. Filmas vajadzībām tika uzcelta vesela pilsēta, ciemati, uzšūti neticami kostīmi un izveidotas milzīgas dekorācijas” - pastāstīja ģenerālais producents Eduards Ilojans.
«Kinofilmas sižeta līnijas pamatā ir stāsts par jauna virsnieka Ivana Demarina un Mašas Remezovas mīlestību – tie ir izdomāti varoņi, kaut gan Maša Remezova bija realitātē, bet par viņu maz kas ir zināms. Bet lūk, Krievijas valstiskuma rašanās periodu Sibīrijā Pētera 1 laikā mēs centāmies uz ekrāna  atveidot ar maksimālu vēsturisku patiesumu” padalījās filmas režisors Igors Zaicevs                                     
Aktieris Dmitrijs Nazarovs filmā nospēlēja reālu personu – hronistu, kartogrāfu, vēsturnieku un Toboļskas arhitektu Semjonu Remezovu. “Es dievinu vēsturisko žanru, tādēļ Semjona Remezova lomai piekritu, neaizdomājoties. Jā, arī pats sižets neatstāja mani vienaldzīgu. “Tobols” - tās ir augstas Krievijas uzvaras un milzīgas iespējas pārvarēt un darīt.  Mans varonis – īsts cilvēks, viņu visi mīl un cienī, un pat stāsta par viņu leģendas. Pašas filmas uzņemšanas laikā nebija viegli. Mēs filmējām diezgan sarežģītos apstākļos ar lielu vērienīgu ekspedīciju, jā, un kā izrādījās, ziemā Toboļskā ir ļoti auksti.  Bet jo sarežģītāks ir filmēšanas process, jo labāks ir beigu rezultāts” - komentēja to aktieris Dmitrijs Nazarovs.

«Pēc tā, kad mani apstiprināja lomai, es stipri sāku interesēties par to laikmetu: kā izskatījās tā laika sievietes, ko valkāja, kā dzīvoja. Filmēšanas laikā mana varone Brigitta  mani pilnībā aizrāva. Es ļoti mīlu vēsturiskas filmas un sen sapņoju strādāt ar Igoru Zaicevu, tādēļ esmu bezgala priecīga, ka manā kinomotogrāfijā parādījās “TOBOLS”, - atzinās Agata Muceniece.

Filma, kurā tiek stāstīts par Sibīrijas apgūšanu petrovskas pārvērtību laikmetā, kā arī par mīlestību, varoņdarbu un sarežģītiem cilvēku likteņiem,  kas slēpjas aiz grandioziem vēsturiskiem notikumiem, nepārprotami kļūs par vienu no interesantākajām Krievijas pirmizrādēm 2019 gadā/

Vairāk informācijas: http://www.mkdc.lv

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Filma 'Tobol' / Фильм 'Тобол' Se 16.03.2019 19:00 Maskavas nams 6.50
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: 105min
Ieeja pasākumā: 30 min pirms pasākuma sākuma
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: nav
 

Norises vieta
Marijas iela 7 Rīga Latvija
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā