Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Filmas Majakovskij pirmizrāde / Премьера фильма В.Маяковский

Se 15.09.2018 17:00
Rādīt aprakstuNerādīt aprakstu
MASKAVAS PIRMIZRĀDE RĪGĀ
Filmas “V. MAJAKOVSKIJS»» pirmizrāde   14.09 plkst. 19.00  16+


 
Krievija
2017
Režisors:  Aleksandrs  Šeins
Lomās: Jurijs Kolokolņikovs, Čulpan Hamatova, Evgenijs Mironovs, Ludmila Maksakova, Antons Adasinskis, Mihails Efremovs, un citi.


Šajā vakarā filmu piedāvā filmas režisors Aleksandrs Šeins.

Filma "VMAJAKOVSKIS" ir skatījums uz vēsturi caur tagadnes prizmu. Mākslinieki skatītāju priekšā pārtop par fil-mas varoņiem (dzejnieku Vladimiru Majakovski, par sievietēm, kuras viņš mīlēja, un kuras viņu pametušas, par drau-giem, kuri viņu apbrīnoja un atkāpās no viņa, par nežēlīgajiem "Revolūcijas bruņiniekiem", kuri pasludināja viņu par savu simbolu), un ved skatītājus "iekš" Majakovska, liekot izdzīvot viņa mīlestības, radošuma un cilvēcisku drāmu kā savu paša drāmu.

Majakovska daiļrade  iespējams ir vienīgais piemērs tam, kā revolūcija dzejā un politikā saplūst kopā, ne tikai Krievijā, bet arī visai pasaulē. Rietumos  revolucionāri dzejā tā arī nekļuva par politiskiem revolucionāriem, kaut arī daudzi no viņiem vēlējās par tādiem kļūt - vienkārši tāpēc, ka Rietumos revolūcija nenotika.
Krievijā no visas krievu dzejas avangarda paaudzes tikai Majakovskis kļuvis par valsts politiskās modernizācijas simbolu. Tajā pašā laikā Majakovskis aktīvi centās pārvarēt barjeras ne tikai starp poētisko un politisko, bet arī starp augstu modernisma dzeju un masu kultūru.

Latvijai arī bija īpaša loma dzejnieka daiļradē. 1922. gada maijā Majakovskis ieradās Rīgā ar priekšnesumu. Tad viņš pirmo reizi iepazīstināja Rīgas skatītājus ar savu jauno poēmu "Mīlu" atsevišķā izdevumā Rīgas lasītājiem, kura bija veltīta Lilijai Brikai. Dzejnieks veidojis šo darbu no 1921. gada novembra līdz 1922. gada februārim. Pat šī spil-gtākā, dzīvi un dzīvību apliecinošā poēma nav palikusi ārpus Latvijas Republikas valdības orgānu spiediena. Iekšlietu ministrs A. Kviesis kļuva par aktīvo Majakovska pretinieku Rīgā. Tieši viņš bija tas, kurš parakstīja rīkojumu kon-fiscēt tirāžu un uzrakstīja sūdzību prefektūrā. Tomēr izdevniecības "Arbetergeim" darbinieku centieni ļāva panākt lēmuma par konfiskāciju atcelšanu. Mēnesi vēlāk notika Rīgas apgabaltiesas sēde, kurā pēc neilgās izskatīšanas min-istra lēmums tika atcelts pierādījumu trūkuma dēļ. Desmit dienu vēlāk pēc šiem notikumiem Majakovskis uzrakstīja dzejoli "Kā darbojas demokrātiskā republika,»

Filma "VMAJAKOVSKIS" ir starpnozaru projekta "ATLAS VMAJAKOVSKIS" centrālā daļa, kas iegremdē skatītāju dzejnieka pasaulē, krievu mākslas un XX-XXI gadsimtā vēstures pasaulē.

 Šī filma ir ne tikai par Majakovski, bet gan par paradigmātisku dzejnieka un mākslinieka likteni kultūrasun sociālo lūzumu laikmetā. "

Vecuma ierobežojums: 16+
Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Ieeja uz pirmizrādi 14.09.: 19.00 7.00 EUR, skolēniem, studentiem un pensionāriem-6.00
Pasākumi
Pasākumi netika atrasti
Loading...
Atjaunot