Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

R.Viktjuka teātris Mandelštams. Pirmizrāde / Театр Р.Виктюка Мандельштам. Премьера

Pi 01.10.2018 19:00
Dailes teātris
25.00 - 70.00
Mandelštams
Viktora Vebera tulkojums, pēc Dona Nigro lugas motīviem.

Autors
Dons Nigro

Tulkojums
Viktors Vebers

Režisors
Romāns Viktjuks

Mandelštams – Igors Nevedrovs
Staļins – Aleksandrs Dzjuba
Nadežda Mandelštama – KF nopelniem bagātā aktrise Jekaterina Karpušina
Pasternaks – Prohors Tretjakovs
Pasternaka sieva - KF nopelniem bagātā aktrise Ludmila Pogorelova

“Mēs dzīvojam, zem sevis nesajūtot valsti….”

Ja par Romāna Viktjuka izrādes varoni ir kļuvis radošs cilvēks, tad tas vienmēr ir cilvēks, kuru ir atstūmusi valdība un nekad – cilvēks, kas iet vienotā kolonnā ar pārējiem. Režisors ir pievērsis uzmanību vienam no spilgtākajiem krievu dzejniekiem – Osipam Mandelštamam un viņa traģiskajam liktenim. Viņš nevaino valdību par notikušo, bet raksta rekviēmu visiem aizgājušajiem dzejniekiem. Visiem tiem, kas ir ziedojušies savai mūzai, kas nav ļāvusi neradīt. Visiem, kuri aizejot skaidri zināja, ka dzīvos mūžīgi. Tiem, kas šai ticībā spēja atrast glābiņu.

“Durvis vienmēr ir izplatījumā. Viņu nav, bet viņas ir!” – saka Romāns Viktjuks. Viņš ir durvju atvēršanas meistars bet kurp tās ved… ir noslēpums katram. Izņemot tos, kuri nespēs šīs durvis saskatīt. Jāsaka gan, ka šādi cilvēki ir retums viņa teātrī, nejaušu cilvēku šeit nav - ne vienā, ne otrā rampas pusē…

“Mandelštams” – pirmo reizi Krievijā radīta izrāde, kas balstīta uz amerikāņu dramaturga Dona Nigro tāda paša nosaukuma lugas motīviem. Jāsaka, ka autors ir ļoti pretrunīga un neticami interesanta personība, kas ļoti mīlēja krievu literatūru. Viņš ir uzrakstījis neskaitāmas lugas par slaveniem rakstniekiem un dzejniekiem, caur kuru likteņiem mēģinājis iepazīt dažādus Krievijas  vēstures periodus, lai gan pats nekad nav bijis šajā valstī. Par viņa varoņiem ir kļuvuši Puškins un Gogolis, Tolstojs un Čehovs, Pasternaks un Cvetajeva.

Izrāde “Mandelštams”  balstās uz dokumentāliem faktiem, kas zināmi par Osipa Mandelštama dzīvi un tiesas procesu, kas bija vērsts pret viņu. Viņa traģiskajai biogrāfijai  Krievijas teātros pirms Romāna Viktjuka gandrīz neviens vēl nebija pievērsies, kaut gan viņa liktenī kā spogulī atspoguļojas tā laika, kad viņš dzīvoja un  darbojās, šausmīgās un nežēlīgās realitātes.

“Nakts taurenis sitas stiklā un cenšas nokļūt līdz svecei, - teica Staļins – un kāpēc, tavuprāt viņš tā dara?  Viņš tik ļoti līdzinās tev, Boris. Tu- nakts taurenis “Mirusī galva”, bet es – sveces liesma. Bet jautājums ir, kas gan mums ir Mandelštams?”

Romāns Viktjuks ir radījis ļoti lakonisku, bet tai pašā laikā daudzšķautņainu uzvedumu par dižā dzejnieka dzīvi un likteni, par mūžīgo Mākslinieka cīņu ar valdību. Tas ir stāsts par to, ka patiesi ģeniāli darbi nepakļaujas ne laika ietekmei, ne cilvēku gribai. Tie ir un paliks mūžībā, tāpat kā to autori.
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
R.Viktjuka teātris Mandelštams. Pirmizrāde / Театр Р.Виктюка Мандельштам. Премьера Pi 01.10.2018 19:00 Dailes teātris 25.00 - 70.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Līdz 1. oktobrim biļetēm ar pamata cenu 50, 60Eur piemērota 20% atlaide. Cenas šajā periodā ir norādītas ar atlaidi!

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 16 gadu vecuma
Pasākuma valoda: krievu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Brīvības ielā 75 Rīga Latvija
Organizators
PARTER.LV, SIA
Brīvības gatve 214M2-103 LV-1039 Rīga
Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā