Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Ambereum Pagan Alliance

Ce 21.06.2018 18:00 - Pk 22.06.2018 10:00
Andrejsala, Andrejostas iela 29
5.00
Vasaras saulgrieži 2018. gada 21.–22. jūnijs
Mūzikas programma: no 21. jūnija plkst. 18.00 līdz 22. jūnija plkst. 10.00, Andrejsalā, Andrejostas ielā 29, Rīgā.

Ambereum Pageant Alliance piedāvā elektroniskās mūzikas programmu no Latvijas, Vācijas, Dienvidāfrikas Republikas, Irānas un Lielbritānijas. To veidojis un vada Virons Erols Verts (Viron Erol Vert) sadarbībā ar Solveju Helvi Ovesenu (Solvej Helweg Ovesen, RIBOCA asociētā kuratore), un to producējusi Erica Synths. Ambereum Pageant Alliance pasūtījusi un organizē Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas bienāle, un pasākums ir daļa no RIBOCA Publiskās programmas.

Deviņi starptautiski Rīgā un Berlīnē strādājoši dīdžeji un mūziķi – Sems Bārkers (Sam Barker, Berlīne, Vācija un Lielbritānija), Platons Buravickis (Rīga, Latvija), Paulīne Dutreliņa (Pauline Doutreluingne, Berlīne, Vācija), Hanno Hinkelbains (Hanno Hinkelbein, Berlīne, Vācija), Lerato Katija (Lerato Khathi, Berlīne, Vācija un Dienvidāfrikas Republika), Merimell (Tallina, Igaunija), Neda Sanai (Berlīne, Vācija un Irāna), Tama Sumo (Berlīne, Vācija), Uncle Sample (Rīga, Latvija).

Ambereum Pagant Alliance ir vasaras saulgriežu atjaunošanās, atdzīvināšanas un auglības enerģiju godināšana elektroniskajā mūzikā. Vasaras saulgriežu ballītes programmas autors ir Virons Erols Verts, mākslinieks, kurš piedalās Rīgas biennālē (RIBOCA) ar kultūras ziņā daudzveidīgu skaņas ceļojumu instalāciju Ambereum (Mākslas stacijā Dubulti, Jūrmalā). Vairāk nekā 20 gadus bijis cieši iesaistīts leģendārajā Berlīnes naktsdzīvē, un jo īpaši klubā Berghain (agrākajā OstGut), Verts izveidojis deviņu Berlīnē un Rīgā bāzētu mūzu un mūziķu virknējumu, kas neļaus aizmigt visas nakts garumā. Šis unikālais mūzikas notikums Andrejsalas savdabīgajā urbānajā vidē piedāvās daudzveidīgas skaņas, sākot no eksperimentālām kompozīcijām pēcpusdienā līdz enerģiskam un ritmiskam tehno naktij un visbeidzot – ambientu skaņu rītausmai.

Pavadošie mūziķi, mākslinieki un koncepcija

Ambereum Pageant Alliance


Mākslinieka un mūzikas programmas sastādītāja Virona Erola Verta veidotā vasaras saulgriežu atzīmēšana Pasaules mūzikas dienā (21.6.2018) piedāvā inovatīvu kombināciju, kas vienlaikus apburs gan grieķu mūzikas dievu Apolonu, gan viņa deviņas mūzas. Deviņas mūzas grieķu mitoloģijā personificē literatūru, mūziku, vizuālās mākslas un zinātni un jau kopš seniem laikiem iedvesmojušas māksliniekus. Kalliope, Klio, Erato, Eiterpe, Melpomene, Polihimnija, Terpsihora, Talija un Urānija spēj katram no mums dot savu vitālo radošo dzirksti un caur deju un dziesmām atbrīvot mūs no bēdām. Katra no mūzām rūpējas par noteiktu jomu: mūziku, mākslu un dzeju, dziedināšanu, gaismu un sauli, pareģojumiem, patiesību, zināšanām un pareģojumiem. Deviņi Ambereum Pageant Alliance mūziķi tikuši izvēlēti ar nodomu sekmēt dziedināšanu un atdzimšanu.

Deviņu mūzu programma:

Sems Bārkers ir mūziķis, dīdžejs un ierakstu kompānijas Leisure System līdzdibinātājs. Viņš paplašinājis deju mūzikas robežas Berlīnē, skatoties tālāk par 4/4 tehno, lai atklātu netipiskas skaņas dizaina un sarežģītas ritmiskās struktūras. Viņa pieeja mūzikai apvieno basu mūzikas tropus, breakbeat, dub un ambient elementus, saglabājot spēcīgu saikni ar deju grīdu.

Platons Buravickis ir komponists, pianists, elektroniskās mūzikas radītājs un skaņu dizainers, kurš strādā Rīgā, Latvijā, un īpaši interesējas par algoritmiskām kompozīcijām. Buravickis ir saņēmis Nika Gothama Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2014./2015. akadēmiskajā gādā un viņa mūzika atskaņota festivālos Skaņu mežs, Dominante, Survival Kit 5, Art and Communication, Arēna un citur.

Paulīne Dutreliņa ir kuratore, sinoloģe un mūzikas selektore, kura dzīvo Berlīnē. Viņas mūzikas atlasi iedvesmojusi ilgtermiņa interese par tādām vietām kā Pekina, Maroka, Indija, Berlīne un Beļģija. Viņa izveidojusi eklektisku vinila plašu izlasi ziņkārīgiem cilvēkiem, kuras muzikālā daudzveidība variē no electro, tribal techno, tablas, filmu mūzikas, dubstep un ķīniešu operas līdz pat doomfolk un Afrobeats.

Hanno Hinkelbains ir tehno pasaules veterāns. Savu pirmo koncertu viņš spēlēja 1996. gadā, un kopš tā spēlējis klubu naktīs, starp kurām ir Ugly Funk Londonā, Monox Glāzgovā, Tresor, OstGut, Berghain Berlīnē, Dickslap Sietlā un Akbar Losandželosā. Hanno spēlē enerģisku mūziku, pie kuras gribas mest rokas gaisā: tehno, reivu, house un electro. Viņa enerģiskie seti vienmēr sejās ienes smaidus.

DJ Lerato Katija jeb Lakuti uzauga Soveto, Dienvidāfrikas Republikā. Viņas ievērojamākais darbs joprojām ir viņas pirmā Čikāgas house ierakstu kolekcija. Pateicoties savas mātes iespaidīgajai soul un funk kolekcijai, viņa kopš agriem gadiem aizrautīgi interesējusies par mūziku. Viņas vectēvs, kura džeza kolekciju viņa saņēma mantojumā, apmācīja viņu džeza mākslā.

Merimell ir Igaunijas tehno pirmā lēdija. Viņas mūziku atskaņojuši tādi ievērojami vārdi kā Ričijs Hotins (Richie Hawtin), Dubfire & Loco Dice un citi. Viņa sadarbojusies ar Loco Dice ierakstu kompāniju Desolat un DJ Haus ierakstu kompāniju Unknown to the Unknown. Šobrīd, Merimell koncentrējas uz jaunas mūzikas radīšanu kā arī popularizē un attīsta savu radio raidījumu un pasākumu ciklu Machine Nation Raadio 2 kanālā un Club Studio Tallinā, Igaunijā.

Uncle Sample ir Andreja Eigus, pazīstama arī kā Selffish, DJ projekts. Andrejs ir viens no Latvijas pazīstamākajiem ambientās mūzikas producentiem. Andrejs veido DJ setu ar analogās elektronikas, ambientajām un tribal skaņām, kuras šim īpašajam gadījumam atlasītas no viņa vinila plašu kolekcijas.

Neda Sanai ir Berlīnē strādājoša irāniešu māksliniece, kura dzimusi Zviedrijā. Viņas prakse vijas cauri tādu mediju kā audio, video, performances un tēlniecības hibrīdam. Bieži izmantojot kopdarba un kopienas idejas, Sanai tiecas dekonstruēt “Es” un izteikt “Mēs”. Meistarīgi kombinējot dažādus klubu mūzikas žanrus, tostarp repu, R&B, bass, Jersey club un 2-step, okeāniskā twisted pop canella sajaukumā, viņa vienmēr rada spēcīgas, dīvaini kairinošas noskaņas.

Tama Sumo ir vācu DJ un producente, kura raksturota kā “viena no pasaules labākajām house un tehno DJ, kuras veiksme un atzinība balstīta viņas mūzikas selektores prasmēs”. Viņai ir līgums ar ierakstu kompāniju Ostgut Ton un viņa ir Berghain rezidējošā DJ.

Virons Erols Verts dzimis Vācijā, dzīvo un strādā Berlīnē. Viņu spēcīgi ietekmējusi viņa multikulturālā pagātne, kurā atklājas gan Austrumi, gan Rietumi. Šī kultūras matrica mudina viņu izvaicāt identitāti un radniecību – viņa mākslinieciskās darbības centrālās tēmas. Verts interesējas par kontrastiem, kas veidojas, kombinējot antagonistiskas elementu un uzskatu sistēmas. Pretstatot mitoloģiskus un figuratīvus elementus tagadnes problēmām, viņš meklē jaunas realitātes. Vairāk nekā 13 gadus viņš uzturējis ciešas mākslinieciskas un profesionālas attiecības ar Berlīnes klubu Berghain (pazīstams arī kā OstGut).

Erica Synths, Ambereum Pageant Alliance producenti, ir radošu vizionāru, mūziķu un inženieru komanda, kura izstrādā unikālus un inovatīvus mūzikas instrumentus. 2017. gadā tika dibināta platforma Erica Synths Garage – neatkarīgs interneta medijs, ar mērķi tuvināt elektroniskās mūzikas kopienu un piedāvāt klausītājiem laikmetīgu skanisku artifaktu izlasi. Savukārt 2018. gada jūnijā Rīgā pirmoreiz norisinājās Erica Synths organizēts dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls Kontaktor.

Skaņas instalācija Ambereum un RIBOCA
Virona Erola Verta instalācija Ambereum ir iegremdējoša, integrējoša, sapulcējoša telpa, kura pārsteidzošā kārtā atgādina gan grieķu templi, gan naktsklubu. Ambereum ir vieta, kur pavadīt laiku un klausīties ikdienas “skaņas ceļojumus” vai apmeklēt vakara koncertus izstādes Sensorijs: Ķermeņa reakciju palēnināšanas un jaunas maņu politikas laboratorija ietvaros Mākslas stacijā Dubulti (kuratore Solvejai Helvi Ovesena). Ambereum ir atvērts no 2018. gada 3. jūnija līdz 28. septembrim un ir daļa no Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles www.rigabiennial.com/ (kuratore Katerina Gregos un dibinātāja Agnija Mirgorodska).
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Ambereum Pagan Alliance Ce 21.06.2018 18:00 Andrejsala, Andrejostas iela 29 5.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Pasākuma valoda: angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~16h
Ieeja pasākumā: no plkst. 17:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir
Atlaide invalīdam ratiņkrēslā:
Norises vieta
Andresjostas iela 29 Rīga Latvija
Organizators
RĪGAS STARPTAUTISKĀ BIENNĀLE, Biedrība
Elizabetes iela 19-6 LV-1010 Rīga