Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

Latvijas Radio kora kinokoncerts spēlfilmai Lāčplēsis (1930)

Ot 27.11.2018 20:00
Kino Splendid Palace
15.00
Festivāla atklāšanas kinokoncerts “Lāčplēsis”, Splendid Palace, 27.novembris plks. 20.00

Rīgas Starptautiskais Īsfilmu festivāls 2ANNAS tiks atklāts ar grandiozu kinokoncertu, - Latvijas Kultūras kanonā iekļautā Aleksandra Rusteiķa spēlfilma “Lāčplēsis” (1930.g.) tiks demonstrēta Latvijas Radio kora dzīvās mūzikas un komponista, kontrabasista Kristapa Pētersona spēles pavadījumā. Filmas darbība risinās gan mītiskajā pasaulē, kur darbojas Lāčplēsis, Laimdota un Melnais bruņinieks, gan Latvijas brīvības cīņu laikā 20. gadsimta pirmajā pusē, uz kuru fona risinās Jāņa un Mirdzas mīlas stāsts. Sasaucoties ar mītiskās un reālās pasaules ideju, arī video stāsta skaņu “celiņš” veidots divos paralēlos slāņos: vienā skan L.Leibovica rakstītā filmas oriģinālmūzika, kam uzslāņojas 20. gadsimta pirmās puses kora mūzikas izcilākie piemēri, mūsdienu Latvijas komponistu radīti skaņdarbi un  jaunā komponista Alekseja Peguševa speciāli šim uzvedumam radītās miniatūras. Elektroakustiskais video stāsts “Lāčplēsis” ir emocionāls vēstījums un aktuāla interpretācija par latviešu tautas ceļu uz savu valsti – neatkarīgu Latviju.

"Lāčplēsis" ir nozīmīgākā spēlfilma Latvijas kino agrīnajā posmā, savam laikam ambiciozs un vērienīgs projekts, mēģinājums definēt nacionālo identitāti. Filma tika iecerēta kā veltījums Latvijas neatkarības desmitgadei. "Lāčplēsis" bija to laiku Latvijai nebijis projekts - iespaidīga ir gan filmas hronometrāža (100 min.), gan vēlme aptvert vēstures, teiksmas un cilvēciskās - konkrēta mīlas stāsta - dimensijas.

Piedalās:
Latvijas Radio koris
Kristaps Pētersons – kontrabass
Mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava

Filmas pirmizrāde notika 1930. gada 3. martā un kļuva par nozīmīgu notikum Latvijas kultūras dzīvē. Uz to ieradās Latvijas Valsts prezidents Gustavs Zemgals, Saeimas priekšsēdētājs Pauls Kaliņš, ministru prezidents Gugo Celmiņš, iekšlietu ministrs Eduards Laimiņš, pagaidu valdības galva Kārlis Ulmanis u.c. Pieprasījums pēc biļetēm bija tik liels, ka pie kinoteātra uz ielas pulcējās lieli cilvēku pūļi, kas, netikuši pie biļetēm, gaidīja filmas nākamo izrādi.

Vairāk informācijas: http://www.2annas.lv/

Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
Latvijas Radio kora kinokoncerts spēlfilmai Lāčplēsis (1930) Ot 27.11.2018 20:00 Kino Splendid Palace 15.00
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 0.60 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 12 gadu vecuma
Pasākuma valoda: latviešu, angļu
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~2h20min
Ieeja pasākumā: no plkst. 19:30
Vieta invalīdam ratiņkrēslā: ir

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
URGA, Virtuālā studija
Annas iela 2 Rīga LV-1001 Rīga