Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot

DIORS. ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE / ДИОР. ИЗЯЩЕСТВО ПОТЕРЯННОГО РАЯ

Pi 24.09.2018 14:50
Kino Splendid Palace, Mazā zāle
DIORS. ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE
Christian Dior, l'elegance du paradis perdu

Francija, Beļģija, 2017, 55 min
Režisors: Dominiks Adts

Jūs zināt par Dioru visu, bet būtībā nezināt neko. Toties viņš par jums zina daudz: viņš bieži vērojis, kā ģērbjaties un izģērbjaties, tātad kļuvis par vienu no jūsu tuviniekiem. Pat vairāk – viņš mīt jūsos, jūsu somiņās, jūsu nagu lakās, jūsu zeķēs vai kaklasaitēs. Tas jau nekas, ka Dioru-cilvēku ir pagrūti aiz viņa garabērniem saskatīt.

Christian Dior – tā ir leģenda, ko apvij dārgu smaržu aromāts, leģenda, ko stāsta elegantu tērpu zīda čuksti. Šie tērpi iemieso īstu sievišķību, jutekliskumu, šiku un labu gaumi.

Sešdesmit gadu laikā, kas pagājuši pēc viņa nāves, par Dioru uzņemtas tikai divas filmas. Viena no tām netika publiski izrādīta komerciālos seansos, jo maksa par foto un video materiālu autortiesībām veidoja septiņu ciparu skaitli. 

Šī ir trešā filma par dižo kuturjē. Tā tapusi par godu Christian Dior modes nama jubilejai un ietver dokumentus, fotogrāfijas, arhīvu hronikas un tuvu cilvēku atmiņas par dibinātāja vājībām, simpātijām, mīlestību pret sievietēm un… vīriešiem, sapni par zaudēto paradīzi… Un, protams, par Modi.

Kaut kas no tā jums jau zināms, bet gaida daudz atklājumu.

Viņš prata valkāt dažādas maskas un dažkārt aiz plaukstošā uzņēmuma augstprātīgā un veiksmīgā saimnieka tēla slēpās kautrīgs un ievainojams,  par sevi nepārliecināts un kaislību plosīts mākslinieks.

“Publika pamet salonu, bet es domāju par tērpiem. Šajā mirklī, nezinot savu nākotni, tie karājas uz pakaramajiem, pamesti kā kārtis pēc uzvarētas partijas. Tad es gribu apsēsties to priekšā, pārlaist tiem visiem savu skatienu un pateikties!” teica Kristians Diors.

Modes valoda, ko izdomājusi šī izcilā personība, nenoveco, tā pastāv ārpus laika. Ja kādreiz visas zvaigznes apdzisīs, Diora zvaigzne zudīs pēdējā…

Oriģinālvaloda: franču

https://www.youtube.com/watch?v=1uuC_CjjlSM
Skatīt vairākSkatīt mazāk
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta  
DIORS. ZAUDĒTAS PARADĪZES ELEGANCE / ДИОР. ИЗЯЩЕСТВО ПОТЕРЯННОГО РАЯ Pi 24.09.2018 14:50 Kino Splendid Palace, Mazā zāle
Der zināt

Filmas demonstrēs oriģinālvalodā ar sinhrono tulkojumu 2 valodās: latviešu un krievu.

Pasākumu drīkst apmeklēt: no 14 gadu vecuma
Pasākuma valoda: franču
Bezmaksas ieeja: nav naredzēta
Pasākuma ilgums: ~55min
Ieeja pasākumā: no plkst. 16:25
 

Norises vieta
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Teātra aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā