logo
Izvēlēties periodu
Meklēt kartē
Izvēlne
Meklēt kartē
Izvēlēties periodu

DIEVA ROKA / ЭТО БЫЛА РУКА БОГА

Pk 23.09.2022 18:20
Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
8.10
*Iekļaujot citas apkalpošanas maksas
TĀ BIJA DIEVA ROKA
È stata la mano di Dio
Itālija, ASV, 2021, 130 min
Režisors: Paolo Sorentīno
Lomās: Filipo Skoti, Tonijs Servillo, Terēza Saponandželo, Marlons Žuberts, Luīze Ranjēri, Renato Karpentjēri
 
Filma ieguvusi Venēcijas kinofestivāla Lielo žūrijas balvu, nominēta "Oskaram", kā arī saņēmusi 26 citas balvas un 60 nominācijas.
 
Neapolē valda karstums. Tas lien uz līci, alkatīgi pastiepdams rokas vēsās tirkīza zilā pielietās bļodas virzienā. Senu gravīru atgādinošā pilsēta ir karstas saules dāsni apņemta un skan kā ērģeles, ziliem viļņiem ritmiski sitoties pret piekrastes akmeņiem. Šaurās Vidusjūras ieliņas, ko šķērso nelieli laukumi un milzīgi daudzdzīvokļu māju iekšpagalmi, ir smacējošas tveices pārņemti. Virs līča, kur debesis savienojas ar jūru, smagi elpojot, snauž majestātiskais Vezuvs.

Pilsēta, kas pieradusi pie "dižā skaistuma", dzīvo savu dīvaino, daudzbalsīgo dzīvi, gaidot brīnumu. Vietējais futbola klubs "nopirka Maradonu", un tagad viņš atgriezīs pilsētai cieņu un cerību. Turklāt Fellīni turpat netālu filmē jaunu filmu, un neapolieši, sapņojot par slavu kino, izmisīgi cenšas tikt pie viņa uz provēm.
 
Pieaugt nekad nav viegli, un Fabio, smieklīgam un aizkustinošam 17 gadus vecam jaunietim, ir pārāk daudz par ko uztraukties. Viņa lielā trokšņainā itāļu ģimene neļauj atpūsties ne minūti -  vecāki, brālis un māsa, neskaitāmi onkuļi, tantes, vecmāmiņas, brālēni, brāļadēli. Parasti radinieki, neapdomīgi, ekscentriski, vulgāri, burvīgi, sirsnīgi, bauda dzīvi un iejaukšanos citu cilvēku dzīvēs, attiecības radinieku starpā balansē tik pazīstamās izjūtās - no mīlestības un greizsirdības līdz līdzjūtībai un naidam.
Dzīve ir paciešama, to nevajag izpušķot, izdomāt vai slēpt aiz karnevāla maskas.
Neizprotama, prātam neaptverama nejaušība apgriezīs ģimenes pasauli kājām gaisā. Tā bija Dieva roka...
Paies gadi, un, kļūstot par kinorežisoru, puisis uzņems brīnišķīgu filmu - par mūžības diženo skaistumu, jaunības nepieņemami ātro aiziešanu un "Dieva roku", kas viņu izglāba no likteņa.
 
Šajā aizkustinošajā, personīgajā filmā Paolo Sorentīno aizved skatītājus jutekliskā ceļojumā, kas piepildīts ar traģēdijas un komēdijas, mīlestības, vēlmju, absurda un skaistuma kontrastiem.
 
Ienirstot atmiņu dzelmēs, paņemot līdzi tajās arī skatītāju, režisors veidojis memuārus par jaunību Neapolē, par ģimenes mīlestības visaptverošo klātbūtni, par bēdu postošo dabu, par sev tuvām vietām, lietām un cilvēkiem - smeldzīgi caururbjoši, neaptverami precīzi un iedvesmojoši humāni.
Filma - freska ir gleznaina un nostalģiska, starojoša un skumja.
Filma ir piedošana, bez kuras visam piedzīvotajam nav nozīmes. Visbeidzot - filma ir atvadas. Satriecoši skumjas, jo atmiņas par kādu ir vienīgais, kas mums paliks.
 
Oriģinālvaloda: itāļu
Subtitri: angļu
 
Sinhronais tulkojums JŪSU audio austiņās*: latviešu, krievu
* Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.  
 
 
Pasākums Datums / Laiks Norises vieta Cena  
DIEVA ROKA / ЭТО БЫЛА РУКА БОГА Pk 23.09.2022 18:20 Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE 8.10
Pasākums DIEVA ROKA / ЭТО БЫЛА РУКА БОГА
Datums / Laiks Pk 23.09.2022 18:20
Norises vieta Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Cena 8.10
Der zināt
Biļešu cenai tiks piemērota apkalpošanas maksa 1.00 € (t.sk.PVN 21%) par katru biļeti.
 
Biļetēm tiek piemērota Aģenta maksa 8% apmērā no katras biļetes cenas!
 
Pasākumu drīkst apmeklēt: no 18 gadu vecuma
Oriģinālvaloda: itāļu
Subtitri: angļu
Filmas tulkojums: tiek nodrošināts JŪSU audio austiņās* latviešu valodā un krievu valodā
Bezmaksas ieeja: nav paredzēta
Pasākuma ilgums: ~130 min
Ieeja pasākumā: 15 min pirms filmas sākuma
 
*Lai dzirdētu tulkojumu, ir nepieciešami spraudņi, kurus varat saņemt pret 1€ ķīlu. Pēc seansa beigām, atdodot spraudni, saņemsiet 1€ atpakaļ pie izejas no skatītāju zāles.

Biļešu izplatītājs darbojas tikai kā starpnieks. Ja pasākums tiek atcelts vai pārcelts, atbildību par iegādāto biļešu kompensēšanu uzņemas pasākuma organizators, nevis biļešu izplatītājs.
Norises vieta
Kino Splendid Palace
Elizabetes iela 61 Rīga Latvija
Organizators
Festivālu aģentūra BALTIJAS PĒRLE, biedrība
Krišjāņa Barona iela 25-18 LV-1011 Rīga
Vien. Reģ. Nr.: 40008254376
Pasākums DIEVA ROKA / ЭТО БЫЛА РУКА БОГА
Datums / Laiks Pk 23.09.2022 18:20
Norises vieta Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE
Cena 8.10
Citi datumi Šī organizatora pasākumi Pasākumi šajā norises vietā
Izpārdots RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE IzpārdotsIzpārdotsRADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Izpārdots RADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE IzpārdotsIzpārdotsRADOŠĀ TIKŠANĀS AR KIRILU SEREBREŅŅIKOVU UN FILMAS 'ČAIKOVSKA SIEVA' PIRMIZRĀDE Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija
Pirkt NEGAIDĪTAS BEIGAS / НЕОЖИДАННЫЙ ФИНАЛ NEGAIDĪTAS BEIGAS / НЕОЖИДАННЫЙ ФИНАЛ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.64
Pirkt LĒMUMS AIZIET / РЕШЕНИЕ УЙТИ LĒMUMS AIZIET / РЕШЕНИЕ УЙТИ Kino Splendid Palace, LIELĀ ZĀLE, Latvija 8.64
Pēc ievadītās informācijas nekas nav atrasts
Loading...
Atjaunot