No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Foals - Rīga

Th 03/09/2020 20:00
Palladium Rīga
42.50
*Including additional charges
Šī brīža labākā koncertgrupa “Foals” pirmo reizi viesosies Latvijā
 
Tas ir piepildījies! 3.septembrī Rīgā,  koncertzālē “Palladium” Eiropas turnejas ietvaros uzstāsies grupa “Foals”. Vairāki vadošie mūzikas mediji, tostarp “NME” un “Q” ir atzinuši viņus par labāko šobrīd koncertējošo grupu pasaulē. Par to šodien oficiāli paziņoja pati grupa un tās līderis Janis Filipakiss. Šis nozīmīgs koncerts Rīgā ir daļa no “Foals” koncerttūres ar nosaukumu „Everything Not Saved Will Be Lost“.
 
Koncertu Rīgā rīko mūzikas aģentūra “8 Days A Week”, kas līdz šim ir lutinājusi kaimiņvalsts iedzīvotājus ar tādām aktuālām slavenībām, kā “Franz Ferdinand”, Fever Ray, Konans Mokasīns, “The Cinematic Orchestra”, “BadBadNotGood”, “Chromatics”, “Unknown Mortal Orchestra”  un citiem. Šogad aģentūra sola iepriecināt klausītājus ar “Bon Iver”, Maiklu Kivanuku, “Caribou”, “Of Monsters and Men” un daudziem citiem.
 
Iepriekšpārdošana
Koncerta biļetes jau ir nonākušas pārdošanā. Tās ir pieejamas Biļešu servisa kasēs un www.bilesuserviss.lv. Pirmās biļetes vienmēr ir nopērkamas ar atlaidi, tiesa, lai to saņemtu, ir nepieciešams īpašs kods. To ir iespējams saņemt, aizsūtot jebkāda satura ziņu koncerta rīkotājiem “8 Days A Week” mājaslapā www.8dw.lt. Pieejamo kodu skaits ir ierobežots.

Jaunā “Foals” ēra
Ir grūti apstrīdēt faktu, ka “Foals” ir labākā koncertgrupa pasaulē, kad to vairākkārt ir apstiprinājuši saņemtie apbalvojumi no vadošiem mūzikas medijiem. Grupas sasniegumu saraksts un biogrāfija ir iespaidīga. Vairāk nekā piecpadsmit gadi uz skatuves, pieci albumi, vairāki singli vadošajās topa pozīcijās, nozīmīgākie festivāli un lieliskie videoklipi, neskaitāmas balvas un nominācijas. Viņi drosmīgi sadalīja pagājušajā gadā izdoto albumu  "Everything Not Saved Will Be Lost" divās daļās. Pēc kritiķu domām, tas vainagojās 20 dziesmu un 80 minūšu ilgā svētlaimē.
 
Žurnāls “Q” nosauca albuma pirmo daļu par gada labāko albumu. Šis albums tika nominēts
arī Mercury balvai. Albuma otrā daļa godpilni nokļuvusi Apvienotās karalistes albumu topa
augšgalā. Liebritānijas “Brit Awards” šogad ir atkārtoti izvirzījuši “Foals” mūzikas gada
balvai nominācijā "Labākā britu grupa".
 
Arī vadošie mūzikas festivāli nu jau neiztiek bez “Foals” - tā, piemēram, viņu uzstāšanās pērn Glastonberijas festivālā, kur grupa spēlēja pārsteiguma koncertu, viesojoties slavenajā festivālā jau piekto reizi, tika atzīta par paraugpriekšnesumu. Un ik gadu “Foals” tikai apstiprina, cik pamatota ir šī atzinība, nostiprinot savu ietekmi un pielīdzinoties priekšnesuma intensitātē tādām ikonām, kā, piemēram, “Metallica” un “The Cure”. To vēlreiz apstiprina arī nesen iznākusī dokumentālā koncertfilma “Rip Up The Road”, kā arī vairāki koncertieraksti, kas izdoti albumu formātā.
 
Grupas galvenais spridzeklis un dzinējspēks ir vokālists Janis Filipakiss, kurā plosās afrikāņu un grieķu asinis. Viņš neslēpj, ka izbauda būšanu uz skatuves, un trako priekšnesumu laikā tā, it kā tā būtu viņa pēdējā uzstāšanās reize. Viņš nekad nelaiž garām arī iespēju “ienirt” skatītājos, lai dalītos ar tiem ne tikai skaņās, bet arī pieskārienos un sviedros, un nav ieteicams mēģināt stāties viņam ceļā, kā tas notika kādā no koncertiem, kur solists gandrīz sakāvās ar skatuves apsargu. Enerģijas apmaiņa ar faniem “‘Foals” ir svēta lieta.
 
Lai arī šobrīd “Foals” lielākoties spēlē tūkstošiem, viņi joprojām spēj uzturēt īpašas attiecības ar saviem klausītājiem. Par laimi, “Foals” uzstāšanās Rīgā notiks “Palladium” koncertzālē, kur grupas priekšnesumu varēs baudīt īpaši intīmā atmosfērā, tomēr jāņem vērā, ka pārdošanā nonāks limitēts biļešu skaits, ko ietekmē arī koncertzāles ietilpība.
 
Spriežot pēc grupas komentāriem, vienu no savas iepriekšējās koncerttūres labākajiem koncertiem grupa nospēlēja tieši Viļņā. Šogad “Foals” beidzot ieradīsies arī Rīgā, lai liktu mūsu galvaspilsētai piedzīvot teju sprādzienbīstamos ģitāru rifus un enerģijas pārpilnu šovu. Viņu uzstāšanās ir īsts notikums.
 
Tomēr “Foals” nav tikai trakuļi, kas “norauj jumtu” - viņi ir arī mākslinieki ar sociālu atbildību un vēstījumu. Ar jauniem ierakstiem Janis brīdina par lietu trauslumu, atgādinot, ka visu, sākot no vismazākās būtnes līdz planētas bioloģiskajai daudzveidībai, var iznīcināt, ja nemēģināsim to saglabāt. Viņu ļoti uztrauc klimata pārmaiņas un globālās sasilšanas sekas. Abi jaunākie albumi runā par visu, kas aktuāls mūsu pasaulē. Kādam ir jāpievērš uzmanība netaisnībām un savā mūzikā jāizrunā to skaļi.
 
Bet, kas attiecas uz koncertiem, grupas moto ir ļoti vienkāršs - katru reizi, kāpjot uz skatuves, dari to tā, it kā tā būtu tava pēdējā reize. Un nav svarīgi, vai tas notiek Rīgā, Londonā vai Ņujorkā. Ir vērts pasteigties to izbaudīt, jo kas zina, kad būs iespēja atkal redzēt vienu no labākajām “dzīvajām”’ grupām pasaulē.
 
 
 
Vairāk informācijas

More information: http://www.8dw.lt

Show moreShow less
Event Date / Time Venue Price  
Foals - Rīga Th 03/09/2020 20:00 Palladium Rīga 42.50
Good to know
Ticketing service fee 0.90 € (including VAT 21%) will be applied for each ticket.
* Tickets are applied with Agent fee 0.50 EUR!
 
Age limit to the event: from 18 years old persons, under age of 18 only with accompanied by an adult
Event language: English
Free entrance to the event: up to 5 years old persons
Doors open: at 19:00
Event length: ~3h
Location for the disabled in a wheelchair: yes
 
Venue
Palladium Rīga
Marijas iela 21 (Ieeja no Pērses ielas) Rīga Latvia
Promoter
8 Days A Week / Aštuonios dienos per savaitę, MB
8 Days A Week / Aštuonios dienos per savaitę, MB
AltSpace building, Islandijos str., 01401, Vilnius / tickets@8dw.lt
Same promoter Same venue
Buy ticket Michael Kiwanuka - Sigulda / European Tour 2020 PopularPopularMichael Kiwanuka - Sigulda / European Tour 2020 Siguldas pilsdrupu estrāde, Latvia 44.60
Go Green and choose SmartTicket. With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!
Buy ticket Oh Wonder - Rīga / Wear Your Crown Tour Oh Wonder - Rīga / Wear Your Crown Tour Palladium Rīga, Latvia 40.00
Go Green and choose SmartTicket. With SmartTicket all your events are always in your phone.
Read more here!